У березні вітровал пошкодив понад 1000 гектарів лісового фонду Закарпаття

У березні вітровал пошкодив понад 1000 гектарів лісового фонду Закарпаття

За оперативними даними майже 1000 гектарів лісу пошкодив останній вітровал і вітролом у березні 2018 року.

Вітровали та снігопади значну шкоду завдали лісам, розташованим у лісових угіддях ДП «Мукачівське ЛГ» – 381,8 га, ДП «Виноградівське ЛГ» – 218,8 га, ДП «Брустурянське ЛМГ» – 170 га та ДП «Свалявське ЛГ» – 78,6 га.

Таким чином, стихійне лише понищило близько 20 тисяч кубічних метрів деревини.

Наразі державної лісовою охороною та працівниками відповідних органів проводиться обстеження Держлісфонду для оцінки обсягів пошкодження насаджень вітровалами та вітроломами.

Внаслідок буревію у найближчий час лісогосподарським підприємствам необхідно буде розробити десятки тисяч кубометрів деревини, адже вітровальні та вітроломні ділянки являються потенційними осередками шкідників та хвороб лісу, таких як гнилі, трутовики, опеньок осінній та інші. Крім того, після висихання вітровальної та буреломної деревини, крон дерев, такі ділянки стають надзвичайно пожежонебезпечними.

Становище ускладнюється тим, що при настанні теплої погоди вітровальна та буреломна деревина бука внаслідок високої температури повітря та прямого сонячного світла за короткий час «запарюється» та стає непридатною для її переробки на деревообробних підприємствах, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.