Тячівські спортсмени одні з кращих на Закарпатті

Останнім часом заняття спортом стає дедалі популярнішим серед молоді й дорослих, адже це – запорука міцного здоров’я та відмінного самопочуття.
Заняття фізкультурою покращують обмін речовин, кровообіг, розвивають м’язи та укріплюють серце й судини. Спорт позитивно впливає на психоемоційний стан людини, допомагає бути активною та працездатною. Однак, слід зауважити, що інколи надмірні фізичні навантаження можуть зашкодити здоров’ю людини, тому необхідно дуже уважно ставитися до власного організму й не виснажувати його.
Здоровий спосіб життя серед своїх вихованців популяризують  викладачі Тячівської ДЮСШ, адже вважають своїм обов’язком  залучити до спорту якнайбільше молоді, щоб відволікти їх від вулиці, запобігти надмірному користуванню комп’ютерами та допомогти уникнути шкідливих звичок. Втім, тут виховуються не лише любителі фізкультури, а й справжні професіонали, майбутні чемпіони й майстри спорту. Проте, окрім занять з учнями, часто тренерам доводиться вирішувати питання, пов’язані з проблемами фінансування поїздок, недостатньою матеріально-технічною базою тощо. Про будні і свята, нинішні труднощі та здобутки Тячівської ДЮСШ розповів директор спортивного закладу Василь Іванович ВАРГА.

pic_13
– Василю Івановичу, розкажіть, будь ласка, які спортивні відділення у Тячівській ДЮСШ функціонують нині і чи збільшилася кількість вихованців школи?
– Їх 7: відділення тенісу, гандболу, настільного тенісу, легкої атлетики, футболу, волейболу, греко-римської боротьби. Навчально-тренувальні заняття проводяться в 71 групі, порівняно з попереднім роком кількість груп збільшилася на 6. Маємо 893 вихованців, а це на 80 учнів більше, ніж торік.

– Як можете охарактеризувати роботу тренерсько-викладцького складу?
– Колектив – це 32 тренери-викладачі з них 14 штатних працівників і 18 –сумісників. Нам вдалося зберегти і сформувати кваліфікований тренерсько-викладацький склад, яким неабияк пишаємося, адже серед наших працівників 4 відмінники освіти України, 6 майстрів спорту СРСР і України, троє тренерів мають вищу тренерську кваліфікаційну категорію, 5 – першу та 1 – другу. На одного майстра спорту та одного тренера вищої категорії у 2012 році в нашій ДЮСШ стало більше. Тренери-викладачі школи проводять навчально-тренувальні заняття в 11 населених пунктах Тячівського району: окрім міста Тячів, це – Грушево, Ганичі, Тересва, Бедевля, Дубове, Буштино, Нижня Апша, Усть-Чорна, Солотвино, Красна. Звичайно, що всі тренери намагаються приділити увагу кожній дитині, діляться власним досвідом, дають корисні поради та настанови.

– Чи є необхідні умови для проведення спортивних занять? У якому стані зараз матеріально-технічна база та чи є проблеми, які заважають працювати?
– У школі наявні 3 спортивні бази: 5 ґрунтових тенісних кортів, які є одними з кращих в Україні, з тренерською кімнатою та підсобними приміщеннями. Орендований корпус ДЮСШ № 1, в якому знаходяться ігровий спортзал, тренерські та підсобні приміщення, а також корпус № 2, в якому зараз проводиться ремонт, є 2 зали для греко-римської боротьби, тренажерний зал, тренерське та підсобні приміщення. Крім того, на даний час планується влаштування тренувальних площадок на тенісних кортах, однак керівництво ДЮСШ не може самостійно вирішити питання легкоатлетичної доріжки. Немає відповідних умов і для проведення навчально-тренувальних занять бігових програм. З нетерпінням чекаємо на завершення будівництва сучасного спортивного комплексу з належною інфраструктурою у Тячеві. Оскільки там нам гарантують виділити приміщення для розміщення дитячо-юнацької спортивної школи, приміщення для тренерів і час для проведення навчально-тренувальних занять. Це дасть можливість проводити тренувальні заняття цілорічно і на більш якісному рівні, також буде краща можливість проводити в нашому місті Всеукраїнські та міжнародні змагання і зустрічі, що підвищить рейтинг та престиж району, міста та дитячо-юнацької спортивної школи. Тим паче, що в Тячеві дитячо-юнацька спортивна школа постійно проводить два турніри ФТУ та один Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби.

Якою є співпраця ДЮСШ з РДА, органами місцевої влади?
– З боку управління освіти, молоді та спорту Тячівської РДА, міської ради, районної ради та райдержадміністрації наша школа отримує активну всесторонню підтримку. Майже на всі змагання вихованці школи мають можливість виїжджати за державні кошти. Також, спільними зусиллями районної влади та управління освіти, молоді та спорту РДА на базі Дубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито відділення волейболу, де  тренером Я.Шеверя.

– Василю Івановичу, якими є цьогорічні спортивні здобутки вихованців школи та їх тренерів?
– Кожне відділення ДЮСШ має чим похвалитися, адже учні і тренери тісно співпрацюють, шукають різноманітні підходи для подолання всіляких труднощів, щораз виходячи на новий рівень фізичної підготовки. Відтак, у першому півріччі цього року вихованці нашої школи відмінно виступали на змаганнях обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів. 116 вихованців неодноразово ставали чемпіонами та призерами обласних змагань, а десятеро – стали переможцями змагань Всеукраїнських.
Вже традиційно вдало виступали вихованці відділення тенісу. На першості області серед юнаків і дівчат вони посідали 1-3 місце. Неодноразовими чемпіонами обласних змагань стали: М.Глібчук, М.Левицька, Д.Пилип. Ю.Пузик стала переможницею міжнародного турніру з тенісу в Будапешті. Гарні результати спортсменів є наслідками активної роботи тренерів відділення Г.Белені та К.Мечей.
На хорошому рівні протягом півріччя 2013 року виступали й вихованці відділення гандболу. Команда юнаків 1997-1998 р.н. на чемпіонаті області «Дитяча ліга» посіла 3-є місце (тренер В.Карпекіна).
Команда дівчат з гандболу на першості області зайняли 1-е місце серед команд ДЮСШ 2000-2001 р.н. На чемпіонаті області «Дитяча ліга» 1999-2000 р.н. посіли 2-е місце. Тренер Ю.Божук.

– Чи успішно виступили легкоатлети?
 –  Як і годиться, тренери і вихованці відділення легкої атлетики тримають високу марку. З початку року наші спортсмени брали участь на Чемпіонатах України, чемпіонатах області та міжнародних змаганнях. Гусар Андрій став переможцем Чемпіонату України серед команд ДЮСШ та СДЮСШОР. 9 вихованців стали чемпіонами області, також маємо 20 призерів. Це велика і кропітка праця тренерів-викладачів В.Гусара, В.Аврамченка та В.Гусара.

– Цікаво також дізнатися про те, як готуються наші футболісти?
– Календарне півріччя видалося напрочуд вдалим для відділення футболу. Так, вихованці тренера П.Іванчова у вікових категоріях 2002-2003 р.н. зайняли І місце у підгрупі у своїй віковій категорії і прийняли участь у фінальних змаганнях першості Закарпатської області ДЮФЛ. Вихованці 1997-1998 р.н.(тренер Ф.Приходько), зайняли 2 місце у першості області серед команд ДЮСШ департаменту освіти і науки. Вихованці відділення К.Шелемба, Б.Ільков, М.Жмурко були переведені до складу основної команди «Закарпаття» м.Ужгород (ДЮФЛ). Високими результатами та спортивними здобутками вихованці відділення футболу завдячують тренерам відділення, які готували команди: старший тренер Ф.Приходько, П.Іванчов, Ю.Ціпле та тренери-сумісники М.Мокан, Ю.Болог, В.Продан та Г.Венгрин.

– Василю Івановичу, чи і надалі активно функціонує відділення греко-римської боротьби і якими є результати спортсменів?
–  Так, відділення греко-римської боротьби ДЮСШ представлене професійними і відповідальними тренерами, насамперед, це старший тренер відділення Й.Болдижар, тренери М.Попович, В.Ковернюк, І.Лукач, М.Гусар та І.Варга. Саме завдяки їхній роботі вихованці відділення греко-римської боротьби показують позитивні результати. Протягом І півріччя учні школи брали участь у 17 змаганнях обласного, Всеукраїнських та міжнародного рівнів. На міжнародному турнірі у Москві наш вихованець Б.Ковернюк  виборов 2-е місце, також 2-е місце Богдан виборов на Чемпіонаті України серед кадетів у Маріуполі. На Всеукраїнській універсіаді М.Молнар посів 3-є місце у Львові. На зональному Чемпіонаті України (західна зона – 8 областей) чемпіоном став М.Савчук, срібло взяв Б.Ковернюк, В.Крайниківський, В.Аліферов та Белоцький стали бронзовими призерами.
На Чемпіонаті України серед молодших юнаків 1998-2000 р.н. у Миколаєві вихованець Е.Бало зайняв 3-є місце. Загалом протягом першого півріччя 2013 року 30 вихованців відділення греко-римської боротьби нашої ДЮСШ ставали чемпіонами та призерами обласних змагань.

– Підсумовуючи зроблене, чого очікуєте в майбутньому?
– Радує, що колектив тренерів прагне робити свою справу якісно та відповідально, і яскравим свідченням цього є високі результати участі у спортивних змаганнях вихованців школи. Звичайно, що й учні проявляють активність та зацікавленість під час тренувань, адже без співпраці та порозуміння між учителем і учнем неможливо чогось досягнути. Крім того, в ДЮСШ постійно проводяться бесіди, конференції, засідання тренерських рад, обмін досвідом. Віримо, що у найближчий час і фінансування ДЮСШ стане належним, і у нас з’явиться можливість залучити до навчального процесу ще більше здібної молоді району, а також преміювати кращих спортсменів та тренерів, бо на це виділено кошти райдержадміністрацією. Хотілося б також подякувати всім тренерам ДЮСШ за їхню роботу, прояв активності і побажати їм та учням й надалі працювати у такому ж ритмі, покращувати спортивні результати і прославляти наш район не лише на теренах рідної Батьківщини, а й за її межами.

– Щиро дякую за розмову.
                                                                                                                                                                                            Розмовляла І.Плиска
 tyachiv.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *