Categories Новини

Турція може претендувати на Крим

Якщо Автономна республіка Крим оголосить про свою незалежність, то потрапить в турецьке підпорядкування, йдеться в статті, опублікованій в турецькій газеті Hürriyet

За словами автора, підписаний 230 років тому між Османською та Російською імперіями Кучук- Кайнарджийський договір свідчить, що півострів не має права на самостійну політику. Згідно з угодою, підписаною російською імператрицею Катериною Великою 19 квітня 1783 року, Кримський півострів переходить зі складу Османської імперії до складу Росії.

“Проте одним з найважливіших є пункт, який передбачає умови про те, що півострів НЕ проголосить незалежність і не може бути переданий третій стороні. Інакше Крим повинен автоматично бути повернутий під егіду Туреччини”, – стверджує автор.

На його думку, в 1991 році після розпаду СРСР і виникнення незалежної України Туреччина отримувала формальне право на повернення Криму.

“Проте уряд Туреччини, очолюваний тоді Тургутом Озалом, беручи до уваги геополітичні зміни на півночі Туреччини і зміни загальної світової кон’юнктури, не став відстоювати цю позицію. Туреччина обмежилася тільки тим, що зажадала відновлення прав кримських татар, що проживають в Криму в меншості “, – наводить витяг з публікації кримськотатарське агентство QHA.

Але якщо Крим захоче приєднатися до Росії, то йому для цього необхідно проголосити незалежність від офіційного Києва. “І саме в цей момент, якщо відповідати всі нормам міжнародного права, Туреччина може заявити: “Беру під контроль управління Кримом”, – резюмував автор.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *