Цигани залізли на голову ужгородцям

погорєловСамовільна забудова в ужгородському мікрорайоні “Радванка” катастрофічна. Проблема настільки серйозна, що потребує негайного втручання правоохоронних органів, бо до біди недалеко. Сьогодні, 14 серпня, в цьому на власні очі пересвідчилися й кореспонденти, які разом з керівництвом міста, представниками міліції, прокуратури та санепідемстанції, відвідали ромські поселення на Радванці.

Про те, що роми зводять свої будинки, не просячи ні в кого дозволів, бо щиро вважають, що це їхня земля й  дивуються, коли їм кажуть, що це не так, відомо давно всім ужгородцям. І насамперед тим, хто живе поруч. До мерії надходять десятки скарг на діяльність ромської спільноти на Радванці.

Але найгірше, що зводять вони хати на протипаводковій дамбі, на проїжджій  частині вулиць і не хочуть рахуватися ні з ким. Роми приїздять до Ужгорода з інших районів Закарпаття в пошуках кращого життя, а «знаходять» тільки негаразди на голови мешканців міста.

Нині протипаводкова дамба на Радванці навіть не нагадує захисну споруду. Це фактично довга вулиця, забудована досить новими будинками.  На прохання показати дозволи на будівництво, мешканці роблять круглі очі, стверджують, що дозволив будувати якийсь місцевий чи то староста, чи барон, аргументують соціальною незахищеністю і відсутністю місця для проживання. Мовляв, їм більше нема куди подітись і вони просто змушені йти наперекір закону.

Результат: дамба геть засмічена і в разі паводку насамперед сама Радванка, а також інші мікрорайони міста, залишаться незахищеними.

За словами в. о. головного архітектора Ужгорода Леоніда Самсонова, є всі підстави ці споруди зносити, а жителів можна ще й притягнути до адмінвідповідальності. «Знайти спільну мову з мешканцями цих будинків дуже важко, — пояснює посадовець. — Вони будують їх, незважаючи на заборони й небезпеку, на яку наражають ужгородців. У Законі України «Про основи містобудування» йдеться, що самовільно збудовані конструкції підлягають знесенню. Навіть якщо цю будову можна назвати справжнім будинком, без відповідних документів і дозволів у неї немає шансів на існування. Якщо ж будівля ще й зведена на водозахисній споруді, вона має бути ліквідована в обов’язковому порядку».

Ситуація з незаконним зведенням  будинків критична і на вулиці Тельмана поблизу ринку. Тут самовільні забудови вилізли просто на проїзну частину дороги. Виправдання аналогічні: житла немає, а дітям спати під відкритим небом – не діло.

«Люди, котрі самовільно заселили цю вулицю, творять тут безлад, – каже міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов. – Вони засмічують дорогу, заважають руху транспорту. Самовільне будівництво – з картонних коробок, збитих дощок й інших підручних матеріалів – перешкоджає в’їзду до міста. Міська влада вже неодноразово попереджала цих людей про накладання штрафів, та вони не реагують і продовжують будуватися. Правоохоронці, сподіваюсь, візьмуть цю справу на контроль. Проти порушників буде проводитися розслідування і заведено кримінальні справи. Тепер ми вже просто зобов’язані йти на кардинальні міри для вирішення цієї загальноміської проблеми».

Бореться з незаконним будівництвом і прокуратура Ужгорода. Її представник каже, що випадки, зафіксовані під час виїзду комісії, обов’язково будуть обговорені, а порушення усунені. «Назвати точну кількість таких забудов по місту я не можу, оскільки вони зводяться постійно, – каже прокурор міської прокуратури Антон Юзефів. – Але стосовно тих, що були виявлені тепер, можу сказати, що їхні мешканці, згідно з чинним законодавством будуть виселені, а споруди знесені».

Іннеса МАНЗУЛИЧ

 7dniv.info


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.