Цієї п’ятниці в Ужгороді стартує фестиваль «Історія.UA»

Цієї п’ятниці в Ужгороді стартує фестиваль «Історія.UA»

Уже в цю п’ятницю Ужгород стане епіцентром фестивалю «Історія.UA», який обіцяє зустрічі з цікавими людьми, численні презентації та концерт відомих виконавців. Напередодні фестивалю Український інститут національної пам’яті презентував фестивальний ролик.

У створенні ролика взяли участь і самі ужгородці. Так, у ролику були використані зйомки міста, зроблені фотохудожниками Володимиром Боїшком та Михайлом Микитою. Ааудіоряд ролика записав відомий в Ужгородітворчий дует: лідер гурту «4исла» Геннадій Донецький та дикторка і ведуча Ольга Донецька. «Це дуже цікава для Ужгорода подія, яка збагатить не лише людей, які «в темі», але дасть поштовх для вивчення своєї історії усім. Особливо – молоді. Історію треба відкривати, не боятися експериментувати, а Український інститут національної пам’яті показує, як це можна робити творчо і креативно. Хоча теми, які будуть порушені учасниками фестивалю, дуже непрості: це і руйнування нав’язуваних десятиліттями історичних міфів, і Майдан, і сучасна війна. Це все треба знати, і дуже важливо, що тут можна про все дізнатися з перших вуст. Тому раджу не пропустити нагоди побувати на фестивальних заходах», – говорить Ольга Донецька.

Нагадаємо, що фестиваль «Історія.UA» в Ужгороді відбудеться вперше. В рамках фестивалю заплановано відкриття фотодокументальної виставки до 80-річчя «Карпатської України», семінар для вчителів та бібліотекарів «Без брому і нафталіну. Як говорити з молоддю про минуле», круглий стіл на тему: «Історія українського державотворення на Закарпатті. Як робити минуле популярним» за участю відомих науковців, журналістів, краєзнавців, презентація фільму «Позивний «Бандерас», численні презентації цікавих книг, інтелектуальних ігор та інших розробок Українського інституту національної пам’яті.

До Ужгорода також завітають лідер гурту «От вінта», відомий художник і блогер Юрко Журавель, який презентуватиме свій мультимедійний проект «Знай наших», кобзар та унікальний дослідник і реконструктор пісень минулого Тарас Компаніченко з гуртом «Хорея Козацька», який познайомить з піснями Української революції та Карпатської України. І, звичайно ж, Голова українського інституту національної пам’яті ВолодимрВ’ятрович, історики Вахтанг Кіпіані, Олександр Пагіря, Володимир Бірчак, Сергій Федака, журналісти Євгенія Подобна та Анна Андрієвська та багато інших цікавих людей.

Епіцентром більшості презентацій у суботу стануть Ужгородська міська бібліотека та Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва (обидві – в центрі міста, в Пасажі). А завершиться свято великим концертом на театральній площі за участю гуртів «Rock-H» та «KozakSystem».

Найближчим часом Український інститут національної пам’яті обіцяє оприлюднити детальну програму фестивальних заходів.

Ролик можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/events/2467796386783937/

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *