Свободівський нардеп дав інтерв’ю закарпатському журналісту

бубликЮрій Васильович Бублик , народний депутат Верховної Ради Сьомого скликання та знову обраний на Позачергових виборах до Верховної  Ради у 2014 році в одномандатному виборчому окрузі №145. Говоримо про вибори, Донбас, Крим, Росію.

 

 • Найболючіше питання, що бентежить українців це не вибори і навіть не долар, а саме ситуація на Донбасі, так звана, антитерористична операція. Яке майбутнє ви бачите для тимчасово окупованих Росією територій?
 • Ті санкції, що вводить європейський союз та світове співтовариство, а також робота Сполучених Штатів по проваленню ціни на газ та нафту збільшують шанс Росії піти шляхом Радянського Союзу. Уже сьогодні Російська Федерація використовує золотовалютні резерви, а вони не безкінечні. І найближчим часом їм просто не буде чим закривати свої соціальні дірки , виплачувати пенсії та зарплати.  Тому протягом року, на мою думку і багатьох експертів,  Російська Федерація розвалиться на два десятка незалежних національних держав, що були в свій час пригноблені російським імперіалізмом. В той час, коли цей процес почнеться ні Путіну, на його адміністрації буде не до Криму не до Новоросії, тобто, постачання зброєю та іншими засобами для ведення війни припиниться і, за словами моїх побратимів, що воюють на Сході, зачистка цих територій триватиме два-три тижні. Підхід повинен бути не толерантний, не ніжний, а бойовий. Чіткий та принциповий план. Якщо ж хтось дуже закоханий в Московію, будь ласка, чемодан- вокзал-Росія. Якщо ж ти залишаєшся в Україні, то будь добрий, вивчи мову, знай історію та шануй ту державу, в якій ти живеш, яка дає можливість тобі заробити на хліб, що соціально тебе забезпечує.
 • Тоді багато громадян, що мають паспорти України не заслуговують на нього?
 • Свого часу в 1991 році ми не зовсім правильно зробили давши всім громадянство. Його мали отримати ті люди, що вважають себе українцями, хоча б політично, навіть не говорю про етнічну приналежність. Це був би крок до очищення від тієї сепаратистської наволочі, що , на жаль, зібралась у більшій кількості на сході країни. Хто читав історію, той знає як потрапив цей прошарок у суспільство. Це і голодомор, коли виморювали українство, а на їх місце прибували з Московії авантюристи, тим паче, що Луганськ і Донецьк це промислові центри, в яких проходила індустріалізація Сталіна. Там важко було знайти людину, яка б не «сиділа». Тому і відповідний контингент проживає. Так звана, «ватиа», для якої головне поспати, поїсти, випити та погуляти. Про сенс життя навіть немає, що казати.
 • Так само багато людей навіть не намагалось відстояти Україну в Криму чи на Донбасі.
 • Так, але їх не сто відсотків. Є багато нормальних людей, є невеликий відсоток справжніх націоналістів, що готові були відстоювати свою землю. В мене багато знайомих з Донецької та Луганської області. Вони просили дати зброю, щоб захищати свою землю. Знову ж таки політика держави не правильна. Свобода говорила про введення військового стану ще в квітні, адже як війну не назви антитерористична операція чи іншою абревіатурою, вона залишиться війною, від цього не перестають гинути люди, не перестає литись кров. Потрібно вишколювати чоловіків поводитись зі зброєю, вивчати методи партизанської війни, щоб якнайшвидше побороти окупанта.
 • Наскільки реально новою Верховною Радою врегуляція конфлікту?
 • На мою думку, новий парламент не готовий витримати та не спроможний впоратись із викликами, які виносить сьогодення. Тому мій прогноз, що він не протримається довго, адже сподівання людей є, але виконання не буде. Тому що шляхом брехні, на жаль, Петро Порошенко виграв на президентських виборах. Політтехнологи гарно спрацювали: «В один тур і через три дні війни не буде». Звичайно, ніхто не хоче війни. І націоналісти теж, проте яким шляхом цей мир буде отриманий. Є два методи: перший – оголошення капітуляції та згода на всі умови окупанта, другий – шляхом перемоги над ним та самостійне існування.
 • Риторика Свободи на цих виборах була змінена, так як вже політична сила була представлена у владі. Проте, це не допомогло пройти в парламент восьмого скликання, окрім вас та ще 6 свободівців, що пройшли до Верховної Ради. Як оціните виборчу кампанію та чому такий результат?
 • На мою думку, виборча кампанія була вдалою. Вона була розрахована на мислячого виборця. Ми оперували конкретними фактами: ось дивіться які закони ініційовані Всеукраїнським Об’єднанням «Свобода» та як ми за них голосували, для порівняння із нашими союзниками «Удар»  та «Батьківщина» свободівці голосували ста відсотками складу фракції. В нас ніколи не було «тушок». Завдячуючи саме Свободі повалено режим Януковича. Ми не займались голим популізмом про ремонт доріг чи вирішенням локальних проблем. Те , що виборець став флегматичним на фоні Революції Гідності, на фоні війни, людських жертв. Виборець є дуже складний. Нація дуже скалічена, а суспільство дуже скалічене після століть окупації. Цвіт нації присутній у кожного народу, та українство знищувалось не в одному поколінні. Є безліч батьків , неблагополучних, як то кажуть, без роду і племені, які народжують дітей таких як і вони самі, що потім отримують паспорт і з ним йдуть на виборчу дільницю. Адже голодомор хтось організовував, колективізацію теж, але це не на сто відсотків були окупанти, але і українці. На сьогодні маємо нащадків окупантів та нащадків козаччини та інтелігенції, що все ж якось вижили під горнилом совка.
 • Який вихід з такої ситуації? Потрібно тоді піднімати рівень освіченості молоді.
 • По своїй територіальній громаді можу сказати, що це можливо і потрібно це робити. Наприклад в нашому селі є священик, який пройшов через пластунську школу, що є українцем і у християнському руслі виховує молодих українців.  Ми йому допомогли у навчанні, а взамін отримуємо недільну школу, де дітки вчитимуть правдиву історію та замислюватимуться перед тим як поставити галочку в бюлетені.
 • Будучи вже у владі скажіть як вам вдалось перемогти знову у вашому окрузі. Адже багато свободівців не пройшли до парламенту окрім Вас та ще шістьох депутатів. Можливо у вас є якийсь рецепт?
 • Свою передвиборчу компанію розпочав наступного дня після прийняття присяги нардепа. Найкращою кампанією є просто виконання своєї роботи. На сьогодні працює по всьому округу декілька стаціонарних громадських приймалень депутата, а також три мобільні.  Вибори прогриміли, а ти причесався, вмився і пішов робити свою передвиборчу компанію.  Я далі проживаю у своєму рідному селі Ковалівка, діти мої навчаються в сільській школі, ходимо ми до районної лікарні. Народний депутат це тимчасова посада, головне, зберегти обличчя у цій брудній політичній справі. Найбільшим досягненням своїм та моєї політичної сили вважаю повалення режиму Януковича, а також недопущення разом із побратимами-полтавцями сепаратистського шабашу в рідному краї. У відповідь на спроби колорадських мітингів ми зібрали 5 тисяч полтавців та дали знати, що не дамо їм проходу. Був такий випадок після виборів у 2012 році: зустрів бабцю, яка побачивши мене спитала: «Ну що Юрку обрали тебе?» – «Так. обрали» , – «Так що ж ти тоді тут робиш»
 • Скажіть в партії стався розкол? На крило «яструбів» та «голубів»?
 • Немає абсолютно ніякого розколу. На зборах фракції ми могли дискутувати до крику, але по завершенню зборів ми виходили з однією позицією завжди. І це доводить наше голосування.
 • І на останок, тепер вас тільки семеро. Можливо будете з кимось об’єднуватись чи співпрацювати? З представниками Правого Сектора наприклад, Ярош та Береза?
 • Такий варіант цілком можливий, адже Правий Сектор найбільш наближений до нашої ідеології. Проте, ми матимемо свою депутатську групу. З колегами плануємо зареєструвати більше трьохсот законопроектів. Якщо ж за життєво важливі рішення парламент не голосувати ми навіть семеро блокуватимемо Раду.

 

 

Спілкувався Андрій Сусол

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *