Categories Новини

“Свобода” вимагає від СБУ перевірити діяльність “мадярських шовіністів” на Закарпатті

Нардеп від “Свободи”берегово2 Андрій Міщенко вимагає від СБУ 

 

перевірити діяльність на Закарпатті мадярського шовініста Золтана Варю

 17 травня 2013 року народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Андрій Міщенко скерував депутатський запит до Служби безпеки України з вимогою перевірити заяви та дії мешканця Закарпаття угорця Золтана Варю на наявність ознак розпалювання міжнаціональної ворожнечі та зазіхання на територіальну цілісність України.

Націоналіст наголошує, що дії та заяви цієї особи можуть бути чітко скоординовані з іноземною розвідкою. “Золтан Варю створює на Закарпатті осередки угорської партії “Йоббік”, яка ставить під сумнів територіальну цілісність України. Звісно, іноземна структура не є зареєстрованою в Україні. З цього приводу я вже звернувся до Міністерства юстиції”, – повідомив Андрій Міщенко.

Він також нагадав, що для реклами мадярських політичних структур ця особа вдалася до чорного піару, звинувативши нещодавно свободівців у нібито побитті угорських дітей в Ужгороді. “Цього, звісно не було, але я сприймаю такі заяви як розпалювання міжнаціональної ворожнечі – акцент було зроблено саме на етнічній приналежності “постраждалих”. Закарпатська міліція, СБУ та прокуратура на цю зухвалу брехню жодним чином не відреагували. Можливо, після депутатського запиту їхні столичні очільники нарешті з’ясують – інтереси якої держави пильнують на Закарпатті “силовики”, – наголосив депутат.

Свободівець також підкреслив, що діяльність Золтана Варю – тільки один із елементів масованої мадярської експансії на українському Закарпатті. Так, наприкінці квітня місто Берегове відвідав із неофіційним візитом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Поїздка була начебто приватна, але міліція на півдня перекрила місцевим мешканцям доступ до центральної площі, а угорського очільника зустрічали найвищі посадові особи краю. Також Закарпатський угорський інститут отримав із Будапешта два мільйони доларів фінансової підтримки.

“Угорщина та “Йоббік” ставлять питання так, що Закарпаття – “їхня земля”. Вони не хочуть, аби місцеві мадяри інтегрувалися в українське суспільство. Кошти вкладають в університети, школи, в яких, звичайно, не вивчають української мови. Так формуються анклави з нелояльних до України людей. Їм масово видають друге громадянство. Офіційний Київ на такі речі не реагує. Колись адміністрація Віктора Ющенка дала дозвіл на встановлення імперських символів – орлів “турул” по всьому Закарпаттю в обмін на всього один пам’ятник Тарасові Шевченку в Будапешті. Тепер же Адміністрація Януковича міняє національну гідність на кілька мільйонів кубів газу, який у реверсному режимі має надійти з Угорщини. Але такі поступки свідчать про слабкість України і можуть закінчитися офіційними претензіями – спочатку на райони, де компактно мешкають мадяри, а згодом і на все Закарпаття”, – заявив свободівець.

Тим часом депутат Львівської обласної ради від ВО “Свободи” Остап Стахів закликав колег віднайти кошти для знесення символа угорського шовінізму – монументу на Верецькому перевалі на честь тисячоліття переходу мадярів через Карпати. Туди возять екскурсійні групи з Угорщини, показуючи межі “Великої Угорщини”. Саме там “гортисти” розстріляли майже 700 полонених січовиків, які 1939 року боронили незалежність Карпатської України.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *