ЄЦ втратив більшість у Закарпатській облраді

сесіяУчорашнє пленарне засідання сесії Закарпатської обласної ради вкотре підтвердило тенденції, які протягом останнього року доволі чітко прослідковуються на політичному горизонті нашого краю. В основному, звісно ж, мова йде про втрату впливовості та авторитету колись ледь не головного жителя Закарпаття Віктора Балоги.

Вкотре нагадувати про цілий ряд політичних фіаско, які спіткали колишнього міністра останнім часом, ми не станемо. Просто спробуємо коротко проаналізувати те, що відбувалося вчора у сесійній залі на площі Народній.

Увагу свою зосереджу, в першу чергу, на голосуванні за зміни до обласного бюджету. Рішення у раді, нагадаю, приймається більшістю депутатських голосів. Це – 56 народних обранців. І вчорашнє принципове голосування за бюджет показало, що регіонали, мало-помалу, таки назбирали оту більшість. За бюджет на сесії проголосувало 54 депутатів (де ж тут більшість, цілком справедливо запитаєте ви). Однак варто врахувати один момент: на сесії були відсутні троє членів регіоналівської фракції. З яких причин вони пропустили настільки важливе засідання, нам невідомо. Проте головне не це. Головне – це 57 мандатів, які уже знаходяться під контролем провладної партії. І, думаю, на другому пленарному засіданні, усі ці 57 мандатів особисто з’являться на сесії та остаточно підтвердять уже і так практично незаперечний факт: більшість у Закарпатській обласній раді – за Партією регіонів.

Разом з тим, скільки саме депутатів все ще залишаються прихильними до ЄЦу нам достовірно невідомо. Думаю, про це і сам Балога не знає… За найскромнішими підрахунками, ця цифра не перевищує навіть трьох десятків. Решта депутатів, які колись входили до найбільшої фракції ради, нині, схоже, не підтримують її політики та принципів роботи і, цілком можливо, обирають між іншими політичними силами, що представлені в раді. А оскільки вибір у них не такий вже й багатий, то насмілюся зробити припущення, що вже найближчим часом 57 мандатів поповняться новими «однодумцями».

Олеся Ілько, Новини Закарпаття

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *