“Свобода” на Закарпатті вшанувала жертв Голодомору

Іршавська і Тячівська “Свобода” вшанували жертв Голодомору 1932-33 років під гаслом “Тоді нас міг врятувати хліб, а зараз – ваша пам’ять”

свобода

23 листопада 2013 року Іршавська і Тячівська районні організаці Всеукраїнського об’єднання “Свобода” вшанували 80-ті роковини Голодомору-Геноциду 1932-33 років Українського народу під гаслом “Тоді нас міг врятувати хліб, а зараз – ваша пам’ять”.

В Іршаві відбувся мітинг-реквієм, де свободівці зібрали численну громадськість на вшанування жертв штучного голоду, направленого на винищення майже чотирьох мільйонів українців. Заходи із вшанування відбулися в міському Будинку творчості, де голова Іршавської “Свободи” Михайло Мочан розпочав вечір-пам ять показом фільму «Геноцид Українського народу».

Після демонстрації фільму з творчою програмою виступили учні Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Також вчителі-історики розповіли про причини і наслідки Голодомору 1932-1933 років, виступив письменник Василь Кузан із с. Довгого.

О 17.00 учасники заходу колоною урочисто вирушили до пам’ятного знаку Хреста, біля якого священики відправили поминальний Молебень за померлими від голоду українців у 1932-1933 роках.

Того ж дня активісти Тячівської районної організації ВО «Свобода» під керівництвом голови організації Володимира Гапуна ввечері вшанували пам’ять заморених голодом акцією “Запали свічку пам яті”. Уздовж центральної вулиці міста запалали близько сто свічок, нагадуючи містянам про Голодомор-Геноцид 1932-33 років в Україні.

Днем раніше, 22 листопада, Тячівська «Свобода» провела в місті інформаційну акцію до 80-х роковин Голодомору 1932-33 рр. української нації. В центрі міста був виставленний намент, з якого розповсюджувалася іняформація про страшні подіїї в минулому. Також поруч з наметом були розташовані інфомаційні плакати з документованими матеріалами Державного архіву Закарпатської області на тему: “Голодомор 1932-1933 років в Україні і Закарпаття”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.