Сумний штрих до виборів в Ужгороді

вибори-грошіЗавершена, крім Ужгорода, виборча кампанія в Закарпатській області. Брудна, брехлива, з підкупом виборців, неадекватною поведінкою членів окремих виборчих комісій.

Ужгород у цьому плані не став винятком, хіба що боротьба за крісло мера і депутатські мандати тут була бруднішою і запеклішою порівняно з іншими містами краю. Обіцянки щасливого життя, європейське майбутнє, зниження тарифів на комунальні послуги тощо канули у лету разом з днем виборів. Тепер виборцям, які повірили словоблудству і партійній демагогії, після одержання платіжок на початку листопада можна лише поспівчувати і побажати нещасним ( навіть тим, які отримали по 500 « андріївок ») результативного ходіння до обіцяльників …

У той же час, не можна не відзначити, що сповідували чесну відкриту гру «Громадянська позиція» А. Гриценка ( лідер списку Павло Федака ) і кандидат у мери Ужгорода Сергій Ратушняк. «Громадянська позиція» і здобуті нею 2300 голосів виборців – це чесний вибір і прагнення до змін Ужгородської громади, інтелектуалів, фахівців і патріотів. Проходження у другий тур виборів Сергія Ратушняка не стало несподіванкою, а от як пройшов у другий тур Богдан Андріїв – залишається загадкою.

За попередніми прогнозами політологів, соціологів та інших фахівців, до другого туру виборів Ужгородського міського голови повинні були пройти відомий підприємець і політик, колишній успішний мер Ужгорода, самовисуванець Сергій Ратушняк і директор заводу «Турбогаз», висуванець « Солідарності » Михайло Качур. Це підтверджували й керівники багатьох громадських організацій і численні активісти вуличних і будинкових громад. Це ж підтвердили й опитування виборців на дільницях у день виборів ( екзитполи ). Тому, є більш ніж загадковим вихід у другий тур замість Михайла Качура секретаря міської ради, бізнесмена, екс-регіонала Богдана Андріїва. Абсолютна більшість ужгородців до виборів навіть не чула такого прізвища, а, як стверджують ЗМІ та очевидці, цей непримітний і на вигляд сіренький чоловічок, незважаючи на своє походження з Галичини, був спонсором кривавого « Антимайдану », постачальником-перевізником тітушок …

Я, як і більшість ужгородців, хотів бачити у другому турі виборів С. Ратушняка і М. Качура. С. Ратушняк був найефективнішим мером Ужгорода за останні 25 років, про що свідчать його конкретні і вагомі здобутки ( створення першого в Україні муніципального вищого навчального закладу, однієї з найкращих в Україні та Східній Європі гімназії, сучасного пологового будинку, запровадження першої в Україні системи автономного опалення, вдала реконструкція проспекту Свободи, оновлення Боздоського парку, вул. Легоцького, скверу імені Габора Дайки біля хімфаку УжНу, наведення порядку у прибиранні вулиць, площ і скверів, прибудинкових територій і чимало інших добрих справ ). М. Качур, хоча і грішив нереальними обіцянками, запам”ятався симпатичною, толерантною, розумною, підприємливою людиною, тобто увібрав у себе, як і С.Ратушняк, кращі риси закарпатців – на відміну від багатьох галасливих, фальшивих, жадібних до влади і грошей, зверхніх до закарпатців сусідів за бугром, до числа яких належить і один з претендентів на крісло мера…

Богдан Андріїв правив Ужгородом останні роки разом з В. Погорєловим, В. Щадеєм та депутатським корпусом міської ради. На численних білбордах, портретах, листівках, календарях, газеті « Наш Ужгород », телероликах, які кількісно перевищували рекламну продукцію усіх інших кандидатів разом узятих, Б. Андріїв і партія « Відродження », котра асоціюється з мукачівським Ланьом і харківським Кернесом та іншими «героями» нашого часу, обіцяв « Зробити місто кращим », « Порядність у владі, порядок у місті ». Цікава логіка виходить у п. Андріїва: за час перебування при владі в Ужгороді він разом з іншими керівниками та депутатами міста довів його до ручки, а зараз обіцяє зробити його кращим. Ви вже зробили його « кращим », п. Андріїв, далі нікуди – руїна та й годі! Можна уявити собі у що перетвориться місто, якщо згаданий з командою собі подібних посяде крісло мера… Подібне в історії Закарпаття вже було – за часів правління львівського варяга Г. Бандровського… Краще б ви, п. Андріїв, приносили користь людям, працювали на Ужгород, а не витрачали мільйони на фальшиві обіцянки, обман і підкуп ужгородців, тонни нікому не потрібної макулатури.

До слова, за два дні до виборів, я був свідком, як біля середньої з трьох багатоповерхівок-малосімейок на початку вул. Заньковецької кандидат у депутати від партії « Відродження » М. Жолтані організував пригощання виборців. Його «промова» перед ними складалася з одного речення: « Я угощаю вас 86-градусной водкой и пловом, который уже варится, как вы сами видите, в казане! ». Далі якийсь чоловічок « пел» перед мікрофоном на общепонятном языке. Серед «проспіваних» – жодної закарпатської чи української пісні … Час від часу « співак » надривно кричав: « Ну, ви поняли за кого надо голосовать, граждане? Андреев и Жолтани- наша новая власть!» Далі пішла в хід 86-градусна паленка і плов … Оце і є ваша « порядність у владі, порядність у місті, п. Андріїв?» Я такої порядності не визнаю, такого « відродження », такого порядку і такої моралі у рідному місті не бажаю … Для нас, закарпатців, вони чужі.

І, нарешті про раптову зміну виборчих уподобань ужгородців у день виборів 25 жовтня. Змінилися вони, на нашу думку, з 18.00 до 20.00 год., коли простимульовані похилого віку бабці у супроводі характерної зовнішності « андріївців », шкандибали до виборчих дільниць у дитячих садочках № 19, № 20, школі № 12 та ін.., стискаючи тремтячими руками картки з прізвищем, ім.”ям і по батькові кандидата у мери та його номером у списку претендентів … Чи не тому не пройшов у другий тур виборів М. Качур, а його місце посів Б. Андріїв? Про 500-гривневі «андріївки» Ужгородом вже ходять легенди, у звязку з чим незрозумілою є позиція правоохоронних органів. Вже і після першого туру виборів міського голови надходять інформації про активний підкуп, зокрема відомих спортсменів і спортивних діячів, тільки суми називаються незрівнянно більші від стандартних «андріївок».

У такій ситуації, вважаю, на боці С. Ратушняка повинні об”єднатися інші відомі закарпатці, кандидати на посаду міського голови – Михайло Качур, Володимир Чубірко, Марія Бадида та інші, щоб дати бій підступній і брутальній «андріївщині».

Федір Павлович,

патріот Закарпаття і України,

ужгородець з 1963р.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *