Справу про групове згвалтування закарпатської школярки розглядатимуть заново

Справу про групове згвалтування закарпатської школярки розглядатимуть заново

Закарпатський апеляційний суд скасував вирок Воловецького районного суду у справі щодо трьох неповнолітніх, які зґвалтували 14-річну дівчину. Справу відправили на повторний розгляд, повідомили в Офісі генерального прокурора.

Прокурори наполягали на скасуванні вироку через мʼякість призначеного судом першої інстанції покарання. Також прокурори вимагали задовільнити в повному обсязі позов про відшкодування потерпілій моральної шкоди — 450 000 гривень.

Нагадаємо, що до правоохоронців ще у вересні-2021 звернулася бабуся дівчини та повідомила, що над її онукою вчинили сексуальне насилля. Сталося це у серпні того ж року. причетними до злочину виявили троє підлітків — двоє 15 та один 14 років.

Хлопці затягли дівчину у підвал будинку одного з хлопців. Один з хлопців вдарив дівчину у живіт, аби залякати, а інший — затиснув між ногами її голову. Після цього зняли з неї одяг та спідню білизну і «вчинили дії сексуального характеру, не пов’язані з проникненням у тіло, з використанням геніталій та пальців рук в області її статевих органів».

Воловецький районний суд у березні-2023 призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі, але з випробувальним терміном у два роки.  Це означає, що впродовж двох років хлопці мали б перебувати на волі і періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу і повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання (як при умовному терміні). Компенсацію призначили також не у повному обсягу від вимоги — 180 000 гривень.

***

Міллер, юридична компанія:

“Сьогодні суд вийшов з нарадчої кімнати та оголосив своє рішення у справі згвалтування дівчинки на Закарпатті. Апеляційні скарги задовольнили частково та призначили новий розгляд у суді першої інстанції, тобто справу повертають до районного суду для її розгляду з самого початку.
Ми подавали апеляцію, щоб повністю задовольнити цивільний позов і посадити винних. Але апеляційні скарги задоволено лише частково. Коли розпочнуться нові судові слухання і скільки вони триватимуть – не відомо.
Розгляд по суті відбувався протягом судових засідань 09.08 та 10.08. Позавчора суд задовольнив клопотання прокурорів і представників потерпілої дівчинки та почав дослідження аудіо- та відеозаписів судових засідань Воловецького суду, зокрема тих засідань, на яких допитано потерпілу та обвинувачених. Вчора – дослідив висновки судових психіатричних експертиз та досудові доповіді з характеристикою обвинувачених. Адвокати та прокурори звернули увагу на ті обставини, які призвели до незаконного та необґрунтованого вироку Воловецького суду. У дослідженні інших доказів, які на думку прокуратури та сторони потерпілої підтверджували б відсутність щирого каяття та визнання хлопцями вини, суд відмовив.
Після судом прийнято рішення перейти до дебатів. Прокурори та адвокати потерпілої наполягали на призначенні реального покарання та повному задоволенні цивільного позову.
Обвинувачені заперечували проти призначення реального покарання та просили відмовити у задоволенні апеляційних скарг.
Повний текст рішення суду апеляційної інстанції оголосять 16.08, воно не підлягає оскарженню. Проте, нами буде підготовлено його детальний розбір”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *