Спостерігач ОПОРИ на одній з дільниць в Ужгороді зафіксував на робочому столі членів ДВК порожні бланки протоколів із підписами членів комісії та штампом

Спостерігач ОПОРИ на одній з дільниць в Ужгороді зафіксував на робочому столі членів ДВК порожні бланки протоколів із підписами членів комісії та штампом

На дільниці №210715, яка знаходиться в четвертому гуртожитку Ужгородського національного університету, спостерігач ОПОРИ зафіксував на робочому столі членів ДВК порожні бланки протоколів із підписами членів комісії та штампом. Про це спостерігач ОПОРИ повідомляє з місця події.

На дільниці №210715 спостерігач ОПОРИ помітив на робочому столі керівництва комісії порожні бланки протоколів на яких уже були ймовірні підписи членів комісії та штамп. Спостерігач запитав членів комісії, чому на столі лежать бланки протоколів, однак члени ДВК відповіли, що це порожні бланки – заготовки, і вони в цьому порушень не вбачають.

Оскільки у таких діях членів ДВК вбачаються ознаки порушення частини 5 статті 251 Виборчого кодексу, яка забороняє підписувати протокол та засвідчувати печаткою дільничної виборчої комісії до остаточного заповнення, спостерігач викликав на місце події поліцію.

Коли спостерігач ОПОРИ здійснював у приміщенні виборчої дільниці зйомку, члени комісії усно вимагали припинити зйомку та навіть покинути дільницю, адже він, на їхню думку, заважає роботі комісії. Однак спостерігач не припинив зйомку та не покинув приміщення дільниці.

Відповідно до частини 5 статті 251 Виборчого кодексу забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення комісії будь-яких виправлень, а також підписувати його та засвідчувати печаткою дільничної виборчої комісії до остаточного заповнення.

Згідно з частиною 1 статті 158-3 Кримінального Кодексу України підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії, комісії референдуму протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці або дільниці з референдуму, протоколу про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу, округу з референдуму чи про результати виборів або референдуму до остаточного заповнення протоколу, а також підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії або комісії з референдуму – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *