Співпраця державних та неурядових структур Закарпаття задля протидії торгівлі людьми

   нелегали4 лютого, в прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків реалізації проекту із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми в Закарпатській області .

Проект із поліпшення координації між відповідними державними та неурядовими структурами на Закарпатті фінансувався Європейським Союзом, співфінансувався Королівством Данія та реалізувався Міжнародною організацією з міграції (МОМ) і Закарпатською громадською жіночою організацією «Веста» у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської області.

У прес-конференції взяли участь: Апшай Федір Васильович – заступник директора Департаменту соціального захисту населення   Закарпатської області, Стрельцова Ольга Анатоліївна – спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні та Сабадош Інна Василівна – голова Закарпатської громадської жіночої організації (ЗГЖО) «Веста»

 

Проект «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Закарпатській області” реалізовувався в краї із жовтня 2013 по січень 2015 року..

  Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА  забезпечував координацію проведення регіональних заходів в рамках реалізації проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Закарпатській області», сприяв у технічній підтримці інформаційних акцій, надавав організаційну підтримку.  Виконавцем проекту була Закарпатська громадська жіноча організація (ЗГЖО) «Веста».

З метою координації зусиль суб’єктів  Національного механізму взаємодії було організовано та проведено 9 круглих столів в районах області, охоплено 175 осіб.

     

За період реалізації проекту в області були проведені ґрунтовні навчання для суб’єктів взаємодії. Загалом було проведено 47 заходів (тренінгів, семінарів), охоплено близько 1000 осіб.

З травня місяця 2014 року проходила інформаційна кампанія під гаслом «Кожен постраждалий має право на допомогу!» Метою кампанії було – інформування населення Закарпатської області  про можливість отримання допомоги у випадку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Було здійснено 17 телевізійних та 4 – радіо появ з проблеми торгівлі людьми, з питань встановлення статусу особи постраждалого від торгівлі людьми (ПТЛ), інформація про ризики та небезпеку з якими можуть стикнутися жителі області.

Інформування населення про можливість отримання допомоги у випадку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми відбувалося впродовж реалізації проекту  через розміщення статей в місцевих ЗМІ, на сайті облдержадміністрації, департаменту соціального захисту, обласного та районних ЦСССДМ, в бібліотеках області, в центрах зайнятості, через розповсюдження розроблених та виданих плакатів, буклетів про можливість отримання допомоги ПТЛ, для фахівців видано інформаційно-методичну пам’ятку .

Під час впровадження проекту було продовжено надання допомоги ПТЛ, які вже отримали статус. Кількість осіб, які отримали статус в Закарпатській області: за 2013 рік  – 6 осіб, за 2014 рік  – 5 осіб, за 2015 рік  – 2 осіб, кількість відмов – 0. Загалом по Закарпатській області за 2013 – 2015 рік – 13 осіб отримали статус ПТЛ. Це найбільша цифра по Україні.

Всі заходи проекту сприяли підвищенню спроможності та професійної компетентності суб’єктів взаємодії щодо проведення ідентифікації та ефективності  надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

До цього часу в Україні загалом та на Закарпатті зокрема допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми, надавалася переважно громадськими та міжнародними організаціями. Утім з осені 2012 року в державі, відповідно до нового законодавства, запрацював Національний механізм взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми. ЄС, Королівство Данія та МОМ допомагають ефективніше впроваджувати його в окремих регіонах України. За період 2012-2014 роки офіційний статус постраждалих від сучасного рабства було надано 79 особам, що уможливило отримання ними допомоги від українських державних органів.

Довідково:

 

Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми. За оцінками Представництва МОМ в Україні, з 1991 року понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства. Новими тенденціями цього загрозливого явища є збільшення масштабів торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, зростання кількості постраждалих чоловіків, розширення видів торгівлі людьми за рахунок примусового жебрацтва та інших форм, зростання випадків експлуатації українців та іноземців на території самої України.

Проект Європейського Союзу MIGRECO («Зміцнення управління міграцією та співпраця із реадмісії у Східній Європі») підтримує Україну на шляху створення комплексної та сучасної системи управління міграцією, яка відповідала би найкращим європейським стандартам, імплементації плану дій із лібералізації візового режиму з ЄС. У рамках проекту Європейський Союз та Міжнародна організація з міграції (МОМ) допомагають українським державним органам втілювати в життя законодавчі та адміністративні зміни, пов’язані із планом дій із лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. Проект сприяє впровадженню в регіонах України Національного механізму взаємодії для допомоги постраждалим від торгівлі людьми, що передбачає поєднання зусиль державних і неурядових структур із ідентифікації постраждалих, надання їм необхідної допомоги, захисту їхніх прав та гарантування доступу до правосуддя.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *