Сьогодні в Ужгороді відкрили перший в Україні сервісний центр Червоного Хреста

Сьогодні в Ужгороді відкрили перший в Україні сервісний центр Червоного Хреста

Перший в Україні сервісний центр Товариства Червоного Хреста України, де надаватимуть медичну, фармацевтичну, соціальну допомогу, консультації психолога, відкрили сьогодні в Ужгороді.

Це – наметове містечко в дворі Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая (площа Жупанатська). І закарпатці, і вимушені переселенці, гості краю можуть отримати консультацію сімейного лікаря, тут же, у фармацевта, – ліки, які призначив медик, за призначенням і попередньою домовленістю – консультацію вузькопрофільного спеціаліста, а також психолога, з дітьми будуть проводити заняття, наприклад, поки дорослі вирішуватимуть у сервісному центрі інші питання.

Як повідомила на відкритті керівниця Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іванна Сабо, проєкт акумулювання надання комплексних – медичних, психологічних, соціальних послуг в одному місці реалізували за фінансової та іншої підтримки Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, зокрема фінського, австрійського та інших підрозділів. Вартість – понад 3,2 мільйони євро. Незабаром ще два такі центри відкриють у Тячеві та Рахові, але вже у стаціонарних приміщеннях.

Крім того, на Закарпатті діють 11 мобільних бригад, які виїжджають для надання комплексу послуг у найвіддаленіші куточки краю.

Пані Іванна подякувала численним колегам, які зібралися на відкриття, а також волонтерам, які цілодобово працюють із перших годин війни, нагадала, що Товариство Червоного Хреста України також не припиняло проєкти з надання допомоги хворим на ВІЛ, споживачам ін’єкційних наркотиків, хворим на туберкульоз, літнім людям, навчають наданню першої невідкладної допомоги. Розповіла про потужну роботу логістичного центру – хабу гуманітарної допомоги, через який пройшло уже понад 1200 тонн вантажів, щомісяця більше 600 палет відправляли в інші регіони України.

Керівник групи представників Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Леонард Метью відзначив, що над реалізацією проєкту в Ужгороді працювали волонтери не лише українські, а й з Японії, Австрії, Фінляндії, Канади, Індії.

«Екскурсію» кабінетами наметового містечка провів представник Червоного Хреста Фінляндії Пенті Гаатанен. Зокрема, є кабінет сімейного лікаря, оснащений дещо потужніше, ніж більшість в Україні – монітори пацієнта, дефібрилятори, кисневі концентратори, розхідні матеріали тощо; кабінет для проведення маніпуляцій; кабінет надання психологічної допомоги; фармацевта, де можна отримати призначені сімейним лікарем препарати; приміщення для матері та дитини; місце для занять із дітьми.

Поруч із сервісним центром, на території музею, але ближче до реформатської церкви, облаштували раніше занедбану територію, встановили намети і видають гуманітарну допомогу – одяг, іграшки, засоби гігієни тощо. Як повідомила голова Ужгородської міської організації Червоного Хреста України Валентина Митровцій, щодня туди приходять в середньому три сотні людей.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.