Сьогодні можуть відключити від газопостачання 51 відомчу установу Закарпаття

Сьогодні можуть відключити від газопостачання 51 відомчу установу Закарпаття

Асоціація газового ринку України розповсюдила повідомлення про те, що від 1 грудня, в низці бюджетних установ по всій Україні буде припинено газопостачання. Зокрема, в Закарпатській області йдеться про 51 об’єкт. Це — відомчі установи, які наразі мають підписані договори з постачальниками газу, однак ще не внесені у реєстр на платформу Оператора ГТС.

Нагадаємо, наприкінці жовтня поточного року Кабінет міністрів України затвердив Постанову №1102, відповідно до якої усі бюджетні організації, заклади охорони здоров’я у разі відсутності постачальника були автоматично переведені на постачання природного газу до постачальника «останньої надії». Він здійснює постачання газу за ціною, що не може перевищувати 16,8 грн за 1 куб м з урахуванням ПДВ.

Однак варто зазначити, що постачальник «останньої надії» забезпечує таким закладам природний газ впродовж обмеженого терміну – лише до 30 листопада 2021 року включно.

Подаємо текст повідомлення:

Асоціація газового ринку України попереджає про загрозу відключення від газопостачання бюджетних установ

АГРУ попереджає про загрозу дестабілізації соціальної ситуації в Україні через доручення Оператора ГТС відключити від газопостачання 2 тисячі шкіл, лікарень та інших бюджетних установ.

Оператор ГТС вимагає з 1 грудня 2021 року відключити від газопостачання понад 2,5-х тисяч об’єктів бюджетної сфери, в тому числі і об’єктів соціально-побутового призначення.

За даними Асоціації, станом на 30 листопада, через інформаційну платформу Оператора ГТС дав доручення Операторам ГРМ відключити від газу більше 2 500 об’єктів соціально-побутового призначення та бюджетних установ з 1 грудня 2021 року у зв’язку з відсутністю постачальника газу на ці об’єкти.

Наприклад, у Львівській області без газу можуть залишитися 526 установи, у Дніпропетровській — 163, в Миколаївській — 251, у Херсонській — 85 об’єктів, у Одеській — 48 установ, у Полтавській — понад 230 об’єктів.

В разі відключення газопостачання в опалювальний період виникає загроза припинення діяльності закладів бюджетної сфери, в тому числі дитячих дошкільних закладів та лікарень.

«Такі доручення «ОГТСУ» саме взимку провокують розвиток ситуації по найгіршому сценарію. На жаль, Оператор ГТС знов перекладає відповідальність на виконавчу владу та підприємства газорозподілу», — сказав Денис Сенектутов, голова АГРУ.

АГРУ закликає Кабінет Міністрів України, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України», місцеві органі державної влади до вирішення кризи, з метою уникнення соціальної напруги в більшості областей України.

Повідомляє пресслужба ГС «АГРУ»

У відповідь Оператор ГТС розповсюдив заяву наступного змісту:

Інформація про відключення бюджетних організацій не відповідає дійсності

Інформаційна платформа Оператора ГТС України працює в автоматичному режимі відповідно до чинного законодавства.

Якщо Інформаційна платформа не фіксує споживача в Реєстрі постачальника, вона автоматично формує і направляє повідомлення про це облгазу. За законодавством, після отримання такого повідомлення облгаз має право припинити чи обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на об’єкт споживача.

Споживачі, які наразі не мають постачальника газу, стануть клієнтами постачальника «останньої надії» (ПОН). Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про ринок природного газу», бути споживачем ПОН можна до 60 діб, однак немає заборони щодо декількох включень до бази ПОН, що і має відбутися автоматично через день.

Ніяких відключень газу не може бути. Саме на це були направлені рішення РНБО та КМУ. Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 25.10.2021 р. № 1102 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 809 і від 9 грудня 2020 р. № 1236», яка, зокрема, зобов’язує автоматичне включення вказаних споживачів до портфеля постачальника «останньої надії» обсягів природного газу.

  • ТОВ «Оператор ГТС України» – природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн Європейського Союзу.
  • Товариство було створене в 2019 році з метою виконання міжнародних зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством щодо забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи України.
  • Починаючи з 1 січня 2020 року, ТОВ «Оператор ГТС України» є сертифікованим оператором газотранспортної системи України і є повністю незалежним від вертикально-інтегрованих підприємств.
  • Акціонером ТОВ «Оператор ГТС України» є АТ «Магістральні газопроводи України», що знаходиться у 100% володінні Міністерства фінансів України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *