“Словацький бетлегем – 2019” відбувся у обласному центрі Закарпаття

“Словацький бетлегем – 2019” відбувся у обласному центрі Закарпаття

14 грудня 2019 року в м. Ужгороді в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка» відбулося традиційне, 22-е обласне свято «Словацький бетлегем», яке, як і всі попередні, було організоване культурно-освітньою організацією «Матіца Словенска» в Україні (голова – Й. Гайніш).

У рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: «Кращий словацький бетлегем», «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові».

Цьогоріч у святі взяло участь 11 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки (загальна кількість – понад130 учасників).

Перед початком свята всіх присутніх тепло привітали консул Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді Златіца Грегушова, головний спеціаліст управління національностей та релігій Закарпатської ОДА Любов Петришина, єпископ римсько-католицької Мукачівської дієцезії отець Мікулаш, представник Уряду закордонних словаків Словацької Республіки Карен Опшатнікова, голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Йосип Гайніш.

Представник Уряду закордонних словаків Словацької Республіки зачитала вітання учасникам свята від голови Матіци Словенскої Маріана Гешпера, а також вручила Золоту Відзнаку – найвищу нагороду Матіци Словацької і пам’ятний подарунок голові культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Йосипу Гайнішу і його заступниці – Габріеллі Бровді.

На запрошення «Матіци Словенскої» в конкурсній програмі взяли участь: в номінації «Кращий словацький бетлегем» – колектив «Бетлегеми» з с.Анталовці Ужгородського району (керівник Володимир Вербовські), колектив «Бетлегеми з Тур’я-Ремети» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тур’я-Ремета Перечинського району і колектив Перечинської гімназії (керівник Мирослава Годована); в номінації «Кращий колектив словацьких колядників» – народний аматорський вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» дитячої школи мистецтв смт Середнє Ужгородського району (керівник Любов Жирош) і ансамбль «Родина» з с. Тур’я-Ремета Перечинського району (керівник Ольга Мицька); в номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові», – колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця Ужгородського району (керівник Беата Сливка), колектив ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ужгород (керівник Валерія Кізакова, концертмейстер Михайло Бровді), колектив ЗОШ І-ІІІ ст. смт Середнє Ужгородського району (керівники Габріела Мазютинець, Людмила Андрейчик і Світлана Ерделі-Сембер), колектив «Різдвяні зірочки» ЗОШ І-ІІ ст. с.Анталовці Ужгородського району, колектив «Домінік» римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району (керівник сестра Марія Черніцка) і колектив Великоберезнянської гімназії (керівник Лідія Юрик).

За підсумками конкурсу у номінації «Кращий словацький бетлегем» перші місця було присуджено колективам «Бетлегеми» з с. Анталовці, «Бетлегеми з Тур’я-Ремети» і колективу Перечинської гімназії. У номінації «Кращий колектив колядників» перше місце було присуджено ансамблю «Словенка» дитячої школи мистецтв смт Середнє, друге місце посів ансамбль «Родина» з с. Тур’я-Ремета. У номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові», перемогу святкували колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця, колектив «Домінік» з с.Кольчино і колектив ЗОШ № 4 м. Ужгорода; друге місце розділили колектив Великоберезнянської гімназії, колектив ЗОШ І-ІІІ ст. смт Середнє і колектив «Різдвяні зірочки» ЗОШ І-ІІ ст. с.Анталовці

У програмі свята також брали участь гості – фольклорний колектив «Поруб’ян» з с. Поруба под Вігорлатом (Словаччина) під керівництвом Марти Дудрової і фольклорний колектив «Павловчане» з с. Павловце над Угом (Словаччина), керівник – п. Пінковска.

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Й.Гайніш і майстерний ведучий конкурсної програми, вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. м.Ужгорода Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами та пам’ятними подарунками від культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні, а також солодкими подарунками від Управління національностей та релігій Закарпатської ОДА .

На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *