Що дасть Закарпаттю закон про визнання міст обласного значення до спроможних ОТГ

Що дасть Закарпаттю закон про визнання міст обласного значення до спроможних ОТГ

Верховна Рада України прийняла законопроект №6466 у другому читанні. Цей закон визнає міста обласного значення спроможними об’єднаними територіальними громадами і дозволяє населеним пунктам добровільно приєднуватися до таких міст без оголошення виборів.

Даний закон давно очікували, оскільки без нього міста обласного значення фактично лишалися осторонь процесу децентралізації. На даний момент не існує жодної ОТГ, до якої б входили такі міста. Фахівці очікують, що з прийняттям нового закону ситуація зміниться кардинально.

Що стосується Закарпаття, то нагадаємо, в області є 5 міст обласного значення. Це Ужгород, Мукачево, Хуст, Берегово та Чоп. Це означає, що після введення закону в дію жителями Закарпатських ОТГ автоматично стануть всі мешканці цих міст – близько 270 тисяч людей. Таким чином разом із 75 тисячами мешканців шести Закарпатських ОТГ всього в громадах проживатиме майже 345 тисячі людей, або 27%. На даний момент в громадах живе лише 6% населення Закарпатської області. Площа ОТГ зросте з нинішніх 4,8% від загальної площі області до 6,5%.

«Цей закон наші міста обласного значення чекали вже давно», – коментує Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС, створеного в рамках програми «U-LEAD з Європою». – А місто Берегово, навіть не дочекавшись закону, прийняло на сесії міськради рішення про початок процесу об’єднання. Зараз воно, як і інші міста обласного значення, отримало можливість почати процес приєднання до громади навколишніх сіл, які висловлять таке побажання. Думаю, цей законопроект значно пожвавить процес децентралізації влади на Закарпатті. Міста обласного значення відграють важливу роль в економічному й соціальному житті області, тому той факт, що вони стають об’єднаними територіальними громадами, повинно й інші міста, селища та села підштовхнути до створення ОТГ».   

Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.