Категорії Новини

Сергій Ратушняк: Деякі тези до освітянських проблем

Який цинізм, мати в державі понад сто мільярдерів, грабувати державу щороку на суми, що перевищують бюджет всіє України (понад 50 млрд. доларів) і примушувати купувати підручники батьків і бабусь, що живуть на 100-200 доларів на місяць.

Одна з ультимативних вимог владі – безкоштовні підручники кожному учню!

– Обов’язково додати до курсу історії – історію рідного краю. Вулиці, села, міста. З обов’язковим відвідуванням музеїв з тематикою історії рідного краю. Це дасть науково-пізнавальне підґрунтя для патріотизму. Зніме багато питань щодо мов, корінних народів, історичних постатей тощо.

– На кожні 100 000 населення – мінімум одну гімназію з викладанням понад 50% предметів іноземною мовою. Там же – здача іспитів іноземними мовами. Це і є реальна інтеграція в європейський і світовий інформаційний простір.

– Максимальне впровадження електронних книжок і підручників, перехід на 100% можливість дистанційного навчання і контролю над навчанням.

– Максимум за п’ять років налагодити випуск вітчизняних електронних підручників.

В царині вищої освіти

Радянська влада готувала в ВУЗах дипломованих жебраків, які були покликані будувати комунізм за 100 карбованців на місяць. При цьому вантажники і токарі могли заробити 300-600. Українські ВУЗи готують армію дипломованих БЕЗРОБІТНИХ. І як дурники рапортуємо, що маємо найбільше в світі дипломованих спеціалістів… що стоять на базарах. Це така ж маячня, як і хизування радянської влади, що в них найбільше у світі середньої освіти. А спитайте скільки з цим атестатом знають диференціали, інтеграли, закони Коперника і основи квантової фізики з діалектичним матеріалізмом. А саме це викладалося в 9-10-му класі.

Комуняки, замість того, щоб займатись обдарованими (до яких належав і ваш покірний слуга), які можуть створювати нові технології, – видавали атестати різним камишам, балогам та іншим олігофренам, які сьогодні «керують» цією країною і тому роблять її руїною. На більше і далі свого шлунку – в них немає клепки.

Тому:

– Негайно відрегулювати кількість ВУЗів в пропорції до населення на рівні Германії-Франції.

– Впровадити систему вступних і сесійних іспитів без можливості впливу людського фактору.

Цим ми піднімемо якість освіти, вагу і авторитет диплома, зробимо привабливими ВУЗи для іноземців, що дасть додаткові кошти на заміну сьогоднішнім хабарям.

Для припинення обкрадання робочої сили і дипломованих спеціалістів – експортно-орієнтовані підприємства (в пропорції до обсягів експорту) мають отримувати середньоєвропейську заробітну плату.

Пояснюю. «Криворіжсталь», «Нікопольский феросплавний» тощо на мільярди експортують продукцію за кордон. Продають за світовими цінами, а зарплату платять українську. Я ж пропоную – на законодавчому рівні зобов’язати – у разі експорту 50% продукції (приміром) – платити мінімальну заробітну плату на рівні 50% від європейських в аналогічній металургійній галузі. А це 2-2,5 тисячі євро щомісяця. А так, на сьогодні, – різниця між реальними і українськими зарплатами – це мільярди в кишенях так званих пихатих меценатів.

Злодії це, а не меценати. І нехай вас не дратує, що якісь галузі чи регіони будуть значно відрізнятись від інших. Нехай. Аби гроші залишились в державі, а працівники в цих галузях, витрачаючи ці кошти стають внутрішніми інвесторами в інших галузях.

Основна боротьба і війна українського суспільства сьогодні полягає в тому, щоб змусити кошти, які заробляє суспільство, працювати на нас, і кожного, а не на купку кланів. Це ВІЙНА, шановні земляки і співвітчизники. Без цього, а це європейські зарплати і пенсії, ні про які перспективи не варто говорити. Ні про які реформи не може бути і мови. Який бізнес і економіка, коли громадянин не покупець і споживач, а жебрак?

Сьогодні вчитель, бізнесмен, аграрій і медсестра повинні йти одною колоною. За тих, хто розуміє і спроможний проголосити і добиватись розвороту русла суспільних багатств на користь суспільства! А не підтримувати центральні і регіональні клани і їх висуванців!

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *