Серед гуманітарного вантажу у пункті пропуску “Ужгород” митники знайшли 100 тисяч пігулок трамадолу

Понад 100 банок медичного препарату «Tramadol», що містять наркотичні речовини, затримали інспектори управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці на українсько-словацькому кордоні.

Їх завозив перевізник у мікроавтобусі з Євросоюзу на митну територію України серед гуманітарного вантажу без будь-яких дозвільних документів.

Це сталося сьогодні на митному посту «Ужгород-автомобільний», що на кордоні зі Словаччиною.

Під час проходження митних процедур, закарпатський перевізник надав супровідні документи, згідно з якими в Україну ввозилися товари у вигляді гуманітарної допомоги, «медичні засоби та вироби (медикаменти)», в загальній кількості 2 вантажні піддони, 32 коробки, вагою брутто майже 600 кг, вартістю 10,6 тис євро. Товар відправлявся на адресу однієї з українських благодійних організацій. Усно перевізник запевняв інспекторів, що не переміщує ніяких товарів, які заборонені або обмежені для переміщення через кордон.

Виходячи з аналізу та оцінки ризиків, даний транспортний засіб марки «Мерседес-Бенц» Спрінтер» був перенаправлений у бокс поглибленого огляду для ретельної перевірки.

Відтак, митники спільно з прикордонниками виявили у багажному відсіку 100 банок медпрепарату «трамадол» (по 1000 пігулок в кожній банці), які були розфасовані у картонних коробках. Як з’ясувалося, у перевізника був відсутній дозвільний сертифікат на переміщення цього медпрепартату що містить наркотичний засіб через кордон.

До слова, діюча речовина «tramadolhydrochlorid» (трамадолгідрохлорід) віднесена до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Постановою Кабміну від 06.05.2000 р. № 770 Таблиці №ІІ Списку №1 «Наркотичні засобі, обіг яких обмежено» Тобто даний нароктичний препарат можливий до переміщення через митний кордон України при наявності дозволу на право ввезення (вивезення) чи транзиту наркотичних заобів.

Тож, відносно перевізника складено протокол за ч.3 статті 471 Митного кодексу України та вилучено медпрепарат, який обмежений для переміщення через митний кордон України. Санкції цієї статті передбачають накладення штрафу в розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскацію товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

До слова, за ціною в інтернет-мережі вартість однієї банки трамадолу (по 1000 пігулок) складає 10 тис грн, тож приблизна загальна вартість 100 банок сягає мільйон гривень, повідомили у пресслужбі Закарпатської митниці.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *