Що робили світові кардіохірурги в Ужгороді (відео)

конгрес-4 (1)На два дні Ужгород став столицею кардіохірургії одразу двох країн – Польщі та України, зібравши провідних кардіохірургів та науковців. На науковому форумі близько 200 фахівців-медиків обмінювались думками, новітніми напрацюваннями та дискутували. Основна тема конгресу, присвяченому сторіччю з дня народження академіка Миколи Амосова – «Актуальні питання серцево-судинної хірургії». І Ужгород був обраний для проведення такого представницького зібрання не випадково.
За словами Президента Асоціації серцево-судинних хірургів України, академіка НАМН, НАН України і РАМН, Геннадія Книшова саме в Ужгороді стрімко останніми роками розвивається кардіохірургія. З 25 кардіоцентрів України Закарпатський – наймолодший і один з найперспективніших.
Тільки минулого року в закладі проведено 1658 ангіографічних досліджень, з них коронарографій – 831, також 226 пацієнтам проведене коронарне стентування, в т.ч. 92 стентування при гостому інфаркті міокарду. Вже найближчим часом планується відкриття лабораторій інвазивної кардіології в Мукачево та Хусті. Це дозволить скоротити час доставки пацієнта в медичний заклад і, відповідно, більш ефективно і своєчасно проводити стентування при гострому інфаркті міокарду. Адже тільки надання адекватної ефективної допомоги в стислі часові рамки («терапевтичне вікно»), яке становить від 3 до 6 годин, унеможливлює розвиток руйнівних процесів в організмі.
Закарпатський кардіодиспансер, один з небагатьох в Україні, де пацієнти 100-відсотково забезпечені медикаментами та розхідними матеріалами. Тільки за цей рік фінасування закладу на витратні матеріали зросло удвічі і становить 11 млн. грн.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *