Берегівська гра в одні ворота

БереговоГазета міської ради «Берегово» (місто Берегово Закарпатської області) найбільше площі на своїх шпальтах виділяє кандидату на посаду міського голови, котрого підтримали Партія регіонів та Демократична партія угорців України – Золтану Бабяку.

Така тенденція спостерігається в останніх номерах муніципальної газети.

Зокрема, у № 17 (656) від 9 травня газета «Берегово» присвятила майже півшпальти на першій сторінці інформації про те, що дві згадані політичні сили підтримують Золтана Бабяка. Продовження цього матеріалу, під назвою – «Єдиний кандидат!», слідує на сторінці 3 і займає майже третину від неї. При цьому на ілюстраціях до матеріалу розміщений прапор Партії регіонів, фотографії кандидата та публічних осіб, що його підтримують. У матеріалі інформується про біографію Золтана Бабяка, його підтримку народного депутата України від Партії регіонів Іштвана Гайдоша та інших місцевих політиків. Автори матеріалу – головний редактор газети Михайло Папіш та Берлотон Молнар.

У цьому ж номері уся друга шпальта газети повністю присвячена кандидату від влади. У публікації «Берегово матиме мера. Штрихи до портрета найрейтинговішого претендента на посаду міського голови Золтана Бабяка, який активно включився в передвиборчу кампанію…» йдеться про дату виборів у Берегові, подається інформація про те, що кандидата підтримують чинні народні депутати від Партії регіонів, згадується попередня робота на посаді міського голови, дається нарис про плани роботи.  Автор матеріалу – голова ветеранської організації райвідділу внутрішніх справ Іван Паук.

Під цим матеріалом слідує повідомлення про те, що кандидат Золтан Бабяк завітав на дитячий тенісний турнір. Ілюстрація до матеріалу – учасники турніру та персональне фото кандидата.

Усі згадані матеріали, згідно із частиною 7 статті 50 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», містять ознаки політичної реклами, проте подані як звичайні інформаційні матеріали.

З інших кандидатів у цьому номері надрукована лише невеличка інформаційна замітка про претендента на посаду міського голови від партії “УДАР” Віталія Антіпова.

У наступному номері газети № 18 (657) майже вся друга шпальта присвячена кандидату Золтану Бабяку. Попри те, що сторінка називається «Вибори-2013», інформація на шпальті лише про передвиборчу кампанію Золтана Бабяка та лист ветерана праці у підтримку кандидата.

Політичної реклами інших претендентів на посаду міського голови у газеті взагалі немає.

Очевидно, редакція газети «Берегово» скористалася прогалинами в законодавстві – у Законі «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», прямо не міститься вимоги на шпальтах друкованих видань робити позначку «політична реклама».

Вибори міського голови Берегово відбудуться 2 червня. Посада очільника міськради вакантна, оскільки попередній керівник міста Іштван Гайдош – представник Демократичної партії угорців України – 2012-го року став депутатом Верховної Ради України за списком Партії регіонів.

Опора

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *