СБУ викрила на Закарпатті посадовців на масштабному забрудненні земель с/г призначення, виділених учасникам АТО

Служба безпеки України викрила на Закарпатті керівництво одного із місцевих підприємств на масштабному забрудненні та псуванні земель сільськогосподарського призначення.
Зловмисники перетворили на стихійне сміттєзвалище 5 га самозахоплених земель, завдавши таким чином екології регіону збитків на понад 58 млн грн.
За даними слідства, у користування одного з місцевих підприємств з іноземними інвестиціями, яке займається вивезенням твердих побутових відходів, Берегівська міська рада виділила ділянку 4.13 га.
Упродовж кількох останніх років організоване на ній сміттєзвалище було переповненим, однак комерсанти не вжили жодних заходів для зменшення його об’ємів.
Натомість зловмисники захопили прилеглі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, виділені місцевою владою учасникам АТО та продовжували звозити сміття, постійно нарощуючи обсяги. Внаслідок такої протиправної діяльності утворилося стихійне сміттєзвалище на площі 5 га, що за обсягами перевищувало офіційне.
За висновками експертів, такі дії зловмисників призвели до тяжких наслідків із забруднення та псування земель сільськогосподарського призначення. На самозахопленій території встановлено значне перевищення фонового вмісту марганцю, міді, свинцю та цинку.
Фахівці-екологи стверджують, що забруднення спричинило негативні зміни біологічного, хімічного і фізичного складу ґрунту, що становлять небезпеку для довкілля та життя й здоров’я людей.
Ініційована СБУ інженерно-екологічна експертиза підтвердила суму завданих державі збитків на понад 58 млн грн.
Наразі одному із керівників комерційної компанії повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.
Триває слідство для встановлення та притягнення до відповідальності всіх, причетних до протиправної діяльності осіб.
Викриття протиправної діяльності проводилося спільно зі слідчими Поліція Закарпатської області за процесуального керівництва Закарпатська обласна прокуратура.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *