СБУ проводить безпекові заходи в Мукачівській єпархії УПЦ (МП)

СБУ проводить безпекові заходи в Мукачівській єпархії УПЦ (МП)
Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території одного з монастирів Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті.
Заходи відбуваються спільно з Управлінням патрульної поліції та Ужгородським зональним відділом Військової служби правопорядку у межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.
Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростають ризики вчинення злочинів проти безпеки громадян, державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.
За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:
🔹проводять огляд території та приміщень монастиря для виявлення заборонених до обігу предметів;
🔹здійснюють перевірку осіб на території монастиря щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.
Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства та проводяться для:
🔹перевірки даних про наміри використання єпархії як осередку «русского мира»;
🔹недопущення використання приміщень УПЦ для переховування громадян країни-агресора, зберігання заборонених предметів тощо;
🔹убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.
Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.
Нещодавно Павло Федака писав – https://t.me/P_Fedaka/319

❗️У Верховну Раду внесли проєкт закону, що має на меті заборону діяльності російської православної церкви на території України.

 ❗️Про рішучість влади ліквідувати 5-у колону кремля свідчать дії СБУ на території Києво-Печерської Лаври.

❗️Нарешті у греко-католиків Закарпаття з’явився шанс повернути вкрадені в часи комуністичного режиму храми.

❗️У 2020 році я писав:

«Свято-Преображенський  (Цегольнянський) греко-католицький храм у 1949 році відібраний радянською владою у законних власників і переданий у користування Московському патріархату. У його власності споруда перебуває до цього дня, не дивлячись про домовленості повернути церкву греко-католикам, коли збудують православний собор в Ужгороді.

❗️У цій знаковій церкві у різний час служили такі визначні постаті нашої історії як Михайло Лучкай, Василь Гаджега, Августин Волошин, Даниїл Бачинський, Юрій Федака.

❗️Я думаю, що настав час встановити на будівлі меморіальну дошку цим заслуженим людям, які поклали все своє життя на служіння во благо нашого народу».

❗️25 жовтня 2008 р. Другий європейський конгрес підкарпатських русинів прийняв «АКТ ПРОВОЗГЛАШЕНИЯ
воссоздания русинской государственности» в статусе Республика “Подкарпатська Русь”. Головував на ньому «председатель Сойма подкарпатских русинов о.Димитрій Сидор»
❗️Не пройшло й року, як у вересні 2009 р. з Хрестовоздвиженського кафедрального собору УПЦ (МП) настоятелем якого є о. Димитрій Сидор впав хрест.

❗️Лідери політичного русинства пояснили цю ситуацію не Божим Провидінням, а «спецоперацією» СБУ, мовляв її агентура підпиляла один з тросів який підтримував хрест і тому під час бурі той лопнув, а хрест упав…

❗️19 березня 2012 р. Димитрія Сидора засудили до трьох років позбавлення волі з відтермінуванням на 2 роки та сплати 1840 гривень судових витрат за “посягання на територіальну цілісність і недоторканість України”.

❗️Після цього отець Димитрій продовжував записувати відосики  історико-політичного характеру «помірно» антиукраїнського спрямування, не здійснючи явних сепаратистських закликів.
❗️З початком війни о. Димитрій Сидор перестав публікувати свої відео, що могли би трактуватися як антидержавна діяльність.

❗️Можливо священнослужитель щиросердечно розкаявся за свої попередні дії, а можливо розумів, що СБУ пильно стежить за його діями і в разі чого не дасть слабинку..
❗️Адже сьогодні Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території одного з монастирів Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті (https://trubyna.org.ua/novyny/sbu-provodyt-bezpekovi-zakhody-v-mukachivskii-ieparkhii-upts-mp/)
http://

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *