Російські спецслужби полюють на американські протитанкові комплекси “Javelin”, що були передані Україні

Російські спецслужби полюють на американські протитанкові комплекси “Javelin”, що були передані Україні

Останнім часом з’явилася інформація, що російські спецслужби ведуть полювання на американські протитанкові комплекси “Javelin”, які, в рамках військово-технічної допомоги союзники передали Україні.

Про це повідомив український блогер Тимофій Гольц, передає громадська організація Міжнародний центр протидії російській пропаганді.

За словами блогера, потрапляння в руки росіян таких сучасних комплексів боротьби проти броньованої техніки може принести не тільки дивіденди для створення і розвитку таких власних систем Росією (ми ж пам’ятаємо, що росіяни не вміють нічого робити, більшість зразків озброєння і військової техніки були ними викрадені і присвоєні).

Використання вкрадених ПТРК можливо росіянами і на інших просторах військових дій, або ж на території самої України, або провокування до активізації бойових дій проти України.

Адже ніхто не заважає російським ГРУшникам знищити БТР російської морської піхоти на Чонгарі в момент ротації передових підрозділів і звинуватити українських десантників. Або вдарити з ПТРК Javelin по угорським прикордонникам на Закарпатті та спровокувати міждержавні ускладнення на західних кордонах України.

Існує ще варіант – демонстрація світовій спільноті, що Україна ненадійний партнер в сфері військово-технічного співробітництва і не може утримати в себе сучасні зразки ОВТ. Що, як мінімум, вплине на імідж нашої країни в світі і послабить позиції на світовому ринку озброєння, призведе до значних фінансових втрат.

Таким чином, передбачається варіант полювання на ПТРК Javelin російськими спецслужбами, в тому числі з використанням їх агентів з числа громадян України. Думаю, що наші фахівці відповідних стрктур також враховують такі варіанти і працюють на випередження, зазначає Гольц.

За словами Тимофія Гольца, вдалим прикладом такої роботи на випередження є нейтралізація однієї з операцій російських спецслужб, сталася в 2014 році. Так, в травні-липні 2014 року росіяни проводили полювання на літаки і вертольоти Збройних Сил України. Внаслідок такого полювання 17 липня 2014 і сталася трагедія з бортом МН-17, коли російські зенітно-ракетники зі свого комплексу БУК-М1 збили цей цивільний лайнер. Переплутавши його з військово-транспортним літаком України.

Раніше, в травні того ж року росіяни намагалися збити літаки поблизу аеродрому в місті Краматорськ. Історія по їх нейтралізації стала прикладом перших успішних дій українських спецназівців. Прорахувавши можливі дії противника, місця прив’язки для успішного пуску ракет по повітряних цілях, воїни України зробили засідку на території Краматорської кладовища. Саме з нього противнику було зручно збивати літак, який заходив на посадку, або злітав. Наслідком засідки стало знищення оператора ПЗРК, водія і захоплення двох пропагандистів РФ – журналістів Life News Олега Сидякіна і Марата Сайченка.

Ці пропагандисти, адаптовані під кореспондентів російського телевізійного каналу Life News, готувалися для телевізійної зйомки процесу знищення українського літака. До того ж, при собі мали зняті ними відео вбивств російськими найманцями українських військовослужбовців. Україна пам’ятає, як у 2014 році інформаційний простір нашої держави, ворог насичував емоційними ілюстраціями невдач української армії. Кадри загибелі наших воїнів неодмінно негативно впливають на особовий склад військ і населення, знижуючи психологічну стійкість і готовність до виконання тих чи інших бойових завдань.

Спецназівцями був захоплений ПЗРК польського виробництва “Grom Е2”. Даний зразок озброєння потрапив в руки росіян в результаті активної фази російсько-грузинської війни 2008 року. Тоді ж в руки окупантів потрапили і інші зразки ОВТ, що стоять на озброєнні країн НАТО. У більшості випадків, росіяни взяли їх на використання повітряно-десантних військ, на навчаннях часто “грають” за противника. Але згодом, ці зразки ОВТ використовуються в потрібний час в потрібному місці.

У 2014 році такий час і місце настали. За даним ПЗРК польського виробництва, росіяни намагалися знищити український літак. Такими діями ворог прагнув втягнутий в конфлікт польську сторону, продемонструвавши нездатність Польщі контролювати розповсюдження озброєння в світі і участь в підтримці незаконних збройних формувань. Можливо було й інше трактування – підтримка тими чи іншими представниками Республіки Польща антиукраїнського руху на Сході нашої країни, тобто якась інтернаціоналізація визвольної боротьби “народу Донбасу”.

Однак, така спроба була провальною саме завдяки діям українських воїнів спеціального призначення. Ніяких інформаційних дивідендів росіяни не отримали, крім героїзації своїх пропагандистів, яких українська сторона по лицарські відразу відпустила додому. До речі, слід зазначити, як активно включилася вся пропагандистська машина Кремля для звільнення своїх кривавих пропагандистів: від підтримки державних діячів Росії до публікацій фото з хештегом. Що й дало результат – громадян Росії, які готувалися робити відеозйомку вбивства громадян України, наша держава відпустила без всяких умов.

Сьогодні ж російській пропаганді потрібен Javelin. І ворог цього не приховує. На сторінках інтернет-видання російської розвідки “Військовий огляд”, 24 березня 2019 вийшла стаття “У Росії є шанс Отримати” Український “FGM-148 Javelin”, де противник так і вказує: “… Як мінімум з тією метою, щоб частини Javelin НЕ виявилися в одному з українських інтернет-магазинів. Але на фоні передвиборної і, ймовірно, поствиборної невизначеності в Україні, шанс, по отриманню комплексів американського виробництва, що опинилися на озброєнні української армії, все ж є. ”

При цьому, не виключений той варіант, що росіяни вже мають на руках зразок Javelin. Так, в 2018 році російське видання Freedomnews розповсюдило статтю “Росії вдалося захопити американський ПТРК« Джавелін »”.

Вірити ворогові, звичайно, не варто, однак передбачити можливі подальші сценарії розвитку подій важко. Здатність росіян мобільно вести інформаційні кампанії та своєчасно змінювати інформаційний тренд і акценти спостерігається. Тому слід прораховувати всі можливі сценарії.

Як висновок, Тимофій Гольц зазначає, що російська сторона зацікавлена в захопленні ПТРК третього покоління Javeline американського виробництва на території України і на території Сирії. Бойовики можуть мати у своєму розпорядженні зразки ПТРК Javeline. Військовослужбовці армії Іраку захопили тільки один зразок ПТРК американського виробництва на напрямку, де під час наступу були застосовані іракські танкові підрозділи. Ймовірно, військовослужбовцям РФ в Сирії не вдалося захопити ПТРК Javeline. Разом з тим влада РФ проводить широку інформаційну кампанію по дискредитації технічної можливості американського ПТРК і доцільності передачі Україні для протистояння російській агресії.

Вдала провокація з Javelin може принести чималі плюси Російській Федерації проти України і провідних країн світу. Адже знищувати цивільну техніку, наприклад літаки, зброєю не російського/радянського виробництва росіянам завжди вигідніше для успішності “гібридної” війни. Тоді не треба буде нести юридичну і людську відповідальність на міжнародному рівні. Навпаки, це принесе неймовірний вплив на державу-мішень.

Джерело

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *