Президент України зробив реверанс в сторону угорської громади Закарпаття

Деякі особливості візиту Президента України до Закарпатської області прокоментував Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/455

❗️Угорський реверанс Президента Зеленського

Найбільш публічною частиною візиту Володимира Зеленського до Закарпатської області стала зустріч з угорською громадськістю та військовими у місті Берегово.

❗️Проходила вона на фоні підкилимної дипломатії керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, в ЗМІ з’явилася інформація, що в кінці липня Єрмак відвідав Будапешт з неофіційним візитом.

❗️Очевидно, що щотижневі п’ятихвилинки угорського премʼєра Віктора Орбана, присвячені дискредитації Украни та постійні потуги Угорщини вставляти палки в колеса Західнй допомозі Україні, вступу до ЄС та НАТО, дали свій ефект і за вирішення проблеми взявся особисто Андрій Єрмак.

Про що домовились мені невідомо. 

❗️Але позитивні зміни у взаємовідностнах очевидні – Президент України публічно протягнув руку угорцям Закарпаття. 

В буквальному сенсі (на фото) депутатці  облради Юдіті Петеї, щодо якої в лютому 2023 року Офіс Генерального прокурора за зверненням нардепки Соломії Бобровської відкрив провадження за статтею 110 ККУ «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

❗️На зустрічі були присутні майже всі основні гравці «КМКС» Партія угорців України – депутати Закарпатської обласної ради Йосип Борто, Ільдіко Орос, Юдіта Петеї, Єлизавета Біров, очільник молодіжного крила КМКС Йосип Резеш. 

Демократичну партію угорців України представляли її голова 

Ласло Зубанич та Берегівський міський голова Золтан Бабяк

❗️Не вистачало тільки лідера КМКС Ласло Брензовича, який переховується від СБУ у Будапешті. 

Думаю, що його найближче повернення в Україну залежитиме від успішності закулісних переговорів.

❗️На фоні кризи взаємовідносин з Польщею, активізація переговорного треку з Угорщиною може мати далекосяжні перспективи.

Я не здивуюся якщо незабаром відбудеться зустріч Володимира Зеленського та Віктора Орбана,

https://
https://

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *