Представники Закарпаття обговорять модель перспективного плану

Закарпатські експерти вирушають до Києва для представлення моделі перспективного плану об’єднання територіальних громад. Про те, що представлятимуть закарпатці, і яким є подальший план дій, говоримо з людиною, яка питаннями формування спроможних громад займається не перший рік – Олег Боршовський, заступник головного архітектора області.
– З урахуванням пропозицій, надісланих від районів, ми підготували
презентацію моделі об’єднання, яку будемо обговорювати з Київськими спеціалістами. Як пам’ятаєте, питаннями моделювання об»єднань в області займаються з 2007-го року. Проте на першому ж засіданні робочої групи з реалізації заходів щодо створення перспективного плану об’єднання громад ми вирішили почати, як кажуть, з чистого листа. Тому й запропонували районам висловити свої пропозиції. Не будемо говорити про те, як поставилися до цих пропозицій на місцях. Подекуди, зауважу, склалося враження, завдання децентралізації, її мету, навіть не усвідомили… Ті ж, хто зрозумів перспективи таких утворень, запропонували цілком реальні об’єднання і навіть лобіювали інтереси своїх громад: дзвонили, приїжджали, запрошували на зустрічі…
– Про що іде мова зараз – про визначення потенційних центрів спроможних громад. З урахуванням методичних рекомендацій, їх визначено таким чином, щоб відстань до них від населених пунктів була 20-25 кілометрів. Зважаючи на особливості Закарпаття, такі рекомендації вдалося витримати, за винятком кількох населених пунктів. Приміром, у Синевирській громаді відстань до Косівського Верху 29 кілометрів. Проте такі винятки допускаються.
– Чи вдалося врахувати усі пропозиції районів… Звичайно, там, де вони давалися свідомо, обґрунтовано, так! Знову приклад: за нашими пропозиціями Паладь-Комарівська громада відносилася до Чопської. Саме ж село виявило бажання увійти до Ужгородської громади. Цілком можливий варіант, адже від цього села і до Чопа, і до Ужгорода відстань, практично, однакова. Такі зміни цілком реальні і доцільні, з огляду на мету реформи – створити доступні можливості для отримання послуг людьми.
– Буквально сьогодні депутати обласної ради отримають наші пропозиції щодо моделі перспективного плану. Наголошую: моделі! Фінансисти вже готують економічні викладки з доцільності потенційних об»єднань. Адже ми маємо запропонувати модель плану, яка б реалізувала завдання з децентралізації влади: розширення повноважень місцевого самоврядування, посилення їхньої відповідальності у залученні і використанні коштів. Будь-яка модель є моделлю, але вона є й предметом для обговорення, дискусії і, в перспективі, прийняття конкретних рішень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *