Правоохоронці викрили схему заволодіння бюджетними коштами на будівництво сільської амбулаторії на Ужгородщині

Правоохоронці викрили схему заволодіння бюджетними коштами на будівництво сільської амбулаторії на Ужгородщині

В одному з сіл Ужгородського району за кошти, виділені у межах програми Кабінету Міністрів України, спрямованої на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, мали збудувати сучасну амбулаторію.

Натомість, місцева будівельна компанія – переможець тендеру, ще на початковому етапі будівництва, «списала» майже половину виділених коштів на нібито придбане медичне обладнання. Тоді як амбулаторія, яку мали звести до кінця 2019 року, не добудована і досі. А місцеві мешканці змушені добиратися за медичною допомогою за 7 км.

За даними слідства, у 2019 році Ужгородська районна державна адміністрація оголосила тендер на будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Переможцем тендеру стало приватне будівельне підприємство із Закарпаття.

Встановлено, що будівельники підписали з райдержадміністрацією угоду на загальну суму понад 5 млн гривень. Отримавши на початок робіт 1.5 млн гривень, зловмисники майже на половину цих коштів сфальшували фінансові документи стосовно придбання медичного обладнання та устаткування.

За попередніми оцінками, такі дії підрядника призвели до привласнення понад 667 тисяч гривень.

Наразі керівнику приватного будівельного підприємства повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Перевіряється причетність до протиправної діяльності посадових осіб, у чиїй компетенції – контроль за якістю та обсягами виконаних підрядниками робіт.

Виявлення протиправної діяльності проводили співробітники Управління СБ України у Закарпатській області спільно зі слідчими Поліції Закарпатської області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, повідомляє пресцентр У СБУ в Закарпатській області.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.