Повідомлення УЗЕ про підозру Ужгородському міському голові

Повідомлення УЗЕ про підозру Ужгородському міському голові

Понад 6 мільйонів гривень, які виділялися в межах програми транскордонного співробітництва, було привласнено посадовими особами державної та комерційною структурами. Відносно двох фігурантів справи вже скеровані до суду.

У межах транскордонного співробітництва Європейським союзом виділялися кошти на покращення туристичної привабливості історичних пам’яток міст. За цією програмою одна з місцевих комерційних структур виступила підрядником на проведення будівельних робіт з реставрації пам’ятки архітектури національного значення «Амбар та винний льох XVII століття» (відоме як «Совине гніздо»). Частину коштів на реставрацію було виділено з місцевого бюджету, частину – кошти грантового проекту, які були в подальшому привласненні даним товариством.

Оперативники Управління захисту економіки в Закарпатській області та слідчі ГУНП у Закарпатській області за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області не тільки встановили схему їх привласнення та шляхи легалізації, але довели причетність міського голови та засновника комерційної структури до вчинення даного злочину.

Правоохоронці встановили, що засновник – заступник директора товариства заздалегідь зазначив у договірній ціні, ще до проведення конкурсних торгів, завищену вартість і обсяги матеріалів та робіт. Крім того, до актів виконаних робіт також були внесені недостовірні відомості щодо їх виконання, за які у подальшому товариство отримало на свої рахунки кошти з місцевого бюджету.

Водночас, міській голова, усвідомлюючи, що виконати реставраційні роботи у термін, зазначений у договорі, неможливо, підписав вказані акти та відповідні платіжні доручення, на підставі яких було проведено розрахунки з підрядником.

У наслідок злочинних махінацій місцевому бюджету завдано збитків на суму понад 6,5 мільйона гривень.

На даний час міському голові повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) КК України

Раніше засновнику товариства та ще одному його працівникові – інженеру було повідомлено про підозру. У січні 2018 року обвинувальні акти відносно цих осіб було скеровано до суду.

Треба зазначити, що у межах досудового розслідування було забезпечено відшкодування завданих збитків у вигляді проведення та завершення реставраційних робіт пам’яткі архітектури «Совине гніздо».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *