Повернення греко-католицьких святинь має об’єднати всі гілки влади на Закарпатті

Повернення греко-католицьких святинь має об’єднати всі гілки влади на Закарпатті

Про це пише Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/408

❗️Знаю, що Преосвященний Владика Ніл є надзвичайно толерантною особою і не хоче самостійно порушувати питання повернення Мукачівського монастиря отців василіан на Чернечій Горі та інших культових споруд, відібраних на користь московського патріархату від греко-католиків у часи сталінського режиму.

❗️Але, шановний Владико, хочу зазначити, що  ця проблема виходить за рамки суто церковної і є питанням відновлення історичної справедливості по відношенню  до греко-католиків, мордованих та вбитих у часи радянського союзу. Тому я звертаю на неї увагу керівництва області та широких кіл громадськості.

❗️Повернення Мукачівського монастиря є тотожним процесам декомунізації та деколонізації України, адже проблема виникла в результаті злочинних дій атеїстичного режиму комуністів, який поставив собі на службу російську православну церкву і якій передав монастир отців Чину святого Василія Великого. 

❗️Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій. ❗️Ним передбачено заборону  діяльності організацій афілійованих з РПЦ, центр якої знаходиться у державі, що здійснює збройну агресію проти України. 

 ❗️Є всі шанси, що за це порушення УПЦ з центром впливу у москві ліквідують рішенням суду.

❗️Тому, дорогий Владико,  треба бути готовими до того, що майно, яке радянська влада вкрала у 1947 – 1949 роках у Мукачівської греко-католицької єпархії буде повернено законним власникам.

❗️Нам чужого не треба, але й своїм не маємо поступитися.

❗️Методи повернення відібраного злочинним шляхом майна греко-католиків мають бути мирними.

❗️Департамент стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА має негайно розпочати розпочати роз’яснювалбну роботу з теперішніми власниками структур афілійованих з РПЦ, що вони користуються чужим майном. 

❗️Відновлення історичної справедливості щодо греко-католицьких святинь має стати об’єднуючим елементом у взаємовідносинах між начальником Закарпатської ОВА Віктором Микитою, головою Закарпатської обласної ради Володимиром Чубірком та міським головою Мукачева Андрієм Балогою.

https://

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *