Посол Литви відкрив у Мукачівському замку кімнату князя Корятовича (фото)

У п’ятницю за участю Надзвичайного та Повноважного посла Литви в Україні Марюса Януконіса в Мукачівському замку “Паланок” відкрили меморіальну кімнату князя Федора Корятовича.

 Експозицію готували понад два роки з допомогою українських та литовських істориків, повідомляє  Укрінформ.

“Ідея виставки з’явилася в 2015 році. Працювали над втіленням ідеї понад два роки через те, що дуже мало збереглося матеріалів тієї доби. Нам допомагали литовські історики, також відомий ужгородський історик Йосип Кобаль”, – розповів почесний консул Литовської Республіки в Ужгороді, автор ідеї меморіальної кімнати князя Корятовича в Мукачівському замку “Паланок” Віктор Гарапко.

Власне, сама виставка складається із чотирьох розділів, що стосуються різних етапів життя князя Корятовича.

Виставку оформили за правилами історичної реконструкції — через обмаль артефактів та документів тієї доби. Центральною є копія відомого портрету князя Корятовича, яка досі зберігається в Мукачівському монастирі, що його, за легендою, заклав на Чернечій горі в Мукачеві сам Корятович. Також експонують реконструкцію лицаря в обладунках тієї доби, герби князя, стенди із історичним відомостями про його діяльність.

“Такі виставки ще раз доводять, що Україна та Литва мають спільні історичні корені завдяки таким особистостям, як князь Корятович. Ваше місто і нині є частиною Європи, як і було в часи князя Корятовича. І щира подяка науковцям України та Литви, яку нашу історію досліджують і роблять такі експозиції», – сказав посол Литви в Україні Марюс Януконіс на відкритті меморіальної кімнати в замку Паланок.

Януконіс зазначив, що сам «Паланок» є одним з кращих замків України. “Це наша спільна історія. Литовський слід на Закарпатті активно вивчається”, – констатує дипломат.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *