Порошенко підписав закон про розмитнення авто в інтересах багатіїв

Порошенко підписав закон про розмитнення авто в інтересах багатіїв

8487/8488 підписані Президентом. Нова формула розмитнення запрацює одразу після офіційної публікації тексту законів.

Через 180 днів – повний стоп «євробляхам». У всіх, хто користується такими авто та всім, хто встигне за перші 90 днів – «знижки» у 50% на акциз.

Також Кабмін повинен розробити окремий тимчасовий порядок розмитнення «євроблях» без виїзду за кордон – на регіональних митницях.

Чи це перемога «євроблях»? Навряд. Чи це справді компроміс? Не зовсім. Чи це кардинальні зміни на авторинку? Частково.

Нова формула розмитнення – зовсім не доступне розмитнення, як у Європі. Із плюсів – визнання проблеми, зміна формули розмитнення та скасування «Євро-5» для вживаних легкових авто.

Із мінусів – ставки, які значно вигідніші для нових авто. А для вживаних авто можуть бути в кілька разів вищими за вартість самого вживаного авто. Значну частину «блях» розмитнювати буде економічно невигідно – їх кінцева вартість буде рівною цінам в Україні.

Фактично ера «євроблях» добігає кінця. Суспільство вдало поділили на два табори, щоб було легше забороняти «бляхи», не запровадивши натомість справді доступні ставки розмитнення. Сумно, що майже чотири роки роботи призвели саме до такого рішення. А наступний шанс щось змінити буде ще нескоро.

Доступне авто

Для мешканців Закарпаття навряд чи щось зміниться, адже вони на відміну від киян матимуть і надалі їздити на пересічку.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *