Поляки пообіцяли відкрити пункт переходу на кордоні із Закарпаттям

полякиСьогодні в обласній раді відбулася зустріч першого заступника голови облради Василя Брензовича, керуючого справами виконавчого апарату облради Михайла Поповича з Генеральним консулом Польської Республіки у Львові Ярославом Дроздом.

Учасниками зустрічі зазначалося, що відкриття минулоріч нового візового центру в Ужгороді, що полегшило закарпатцям вирішення питання отримання шенген-віз через польську установу.

Йшлося про важливість українсько-польських стосунків між народами і самоврядними краями. Зокрема, обговорювали й питання щодо відкриття пішохідного та велосипедного переходу «Лубня – Волосате» на українсько-польському кордоні. Позаяк протяжність кордону з Польщею на ділянці Закарпатської області – 32,6 км, проте найближчий пункт пропуску знаходиться за 100 км у Львівській області.

Ярослав Дрозд повідомив, що цього року на ділянці українсько-польського кордону запрацюють два нові пункти переході.

«Актуально і відкриття такого пункту в Закарпатській області, яка має найбільше міжнародних контактів. Ми над цим працюємо не перший рік, будемо домагатися, щоби проект вдалося реалізувати в недалекому майбутньому», – зазначив дипломат.

В свою чергу Василь Брензович зауважив, що співпрацю доцільно активізувати, адже в цьому зацікавлені як польська так і українська сторони. Однозначно, що відкриття нових переходів активізує транскордонне співробітництво. Зі своєї сторони обласна рада неодноразово зверталася до уряду з пропозицією відкриття пішохідного та велосипедного переходу «Лубня – Волосате».

Також учасники зустрічі обговорили ідею відновлення Днів українсько-польського добросусідства, які свого часу проводилися на Закарпатті.

Василь Брензович подякував дипломату за підтримку і солідарність Польщі з Україною у нинішній ситуації.

Прес-служба облради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *