Польща хоче бачити Україну в Євросоюзі, – заява маршалека Підкарпатського воєводства на урочистостях в Закарпатті /фото/

Польща хоче бачити Україну в Євросоюзі, – заява маршалека Підкарпатського воєводства на урочистостях в Закарпатті /фото/

Ми хочемо, щоб Україна якнайшвидше була в Європейському Союзі, щоб ми могли переходити цей кордон легше, частіше і без великих проблем. Межа розділяє наші країни, але сьогодні цей кордон з’єднує нас. Сьогодні ми разом, по обидва боки кордону є Карпати – спільні для нас гори, спільна традиція, – з такими слова звернувся маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил до присутніх на заходах присвячених 15-й річниці вступу Польщі в Євросоюз.

У середу, 1 травня, на околиці с. Лубня Великоберезнянського району запрацював пішохідний пункт пропуску між Україною й Польщею в межах Закарпатської області та Підкарпатського воєводства.
Подія пов’язана з 15-ю річницею вступу Польщі в Євросоюз і має на меті вкотре привернути увагу до питання відкриття повноцінного КПП на українсько-польському кордоні. А пішохідний перехід «Лубня – Волосате» вже тривалий час розглядається як найбільш перспективна точка для такого об’єкта.
Відкриття тимчасового пункту пропуску супроводжувалося  урочистими заходами. Українська сторона, яку представляли в. о. голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас, керівник апарату облдержадміністрації Руслана Натуркач, директор Ужанського нацпарку Віктор Биркович, очільники Великоберезнанського району й Лубнівської сільради, хлібом-сіллю зустріла на кордоні польську делегацію на чолі з маршалеком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилом. Після коротких взаємних привітань дійство продовжилося на українському боці.
– На Закарпатті кажуть: хороший сусід кращий за далекого родича. Ми вважаємо наших сусідів поляків добрими друзями й партнерами. Дуже тішимося, що після довгого періоду стагнації стосунки між двома прикордонними регіонами отримали друге дихання. Торік, після 16-літньої перерви, ми відновили Дні добросусідства й підписали програму спільних дій між Закарпатською областю і Підкарпатським воєводством. Я пропоную не зупинятися на досягнутому й разом зробити максимум для того, щоб на цьому місці в майбутньому запрацював офіційний пункт пропуску між Україною та Польщею, – зазначив Я. Галас. До речі, свій виступ він розпочав польською, потім перейшов на українську.
Ярослав Галас також привітав гостей із річницею вступу Польщі до ЄС та підкреслив: їхня країна є прикладом для України у плані європейської та євроатлантичної інтеграції. А ще висловив щиру подяку польському народу за таку важливу й необхідну підтримку нашої держави в цей складний період протистояння російській агресії.
Після офіційної частини представники польської делегації та туристи, яких менш ніж за годину роботи пункту на українську сторону перейшло понад сотня, мали можливість ознайомитися з туристично-рекреаційним потенціалом області, оглянути та придбати вироби народних умільців, сільськогосподарську продукцію, різноманітні вина й сири, продукти бджільництва… Ну і, звісно, продегустувати місцеві наїдки та напої.
Тепла дружня атмосфера панувала на кордоні незважаючи на холодний вітер та дрібний дощ. Утім, погода невдовзі змилостивилася, з-за хмар виглянуло сонечко. А запальні ритмічні мелодії від народних музик не залишили нікого байдужим!
Нагадаємо, що пішохідний перехід діятиме до 5 травня включно з 8.00 до 20.00 київського часу, перетин кордону здійснюватиметься за Шенгенськими візами або біометричними паспортами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *