«УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №291/2020
Про призначення довічних державних іменних стипендій громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність
Призначити довічні державні іменні стипендії громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність:
9.МИРОНУ Івану Васильовичу (Закарпатська область);
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
24 липня 2020 року»
В той же час небайдужа громадськість краю веде боротьбу за право Закарпатської обласної організації Товариства політичних в’язнів та репресованих повернутися до рідного приміщення, з якого їх вигнали чиновники Закарпатської облради.
Іван Мирон народився 9 березня 1929 року в селі Росішка Рахівського району у сільській родині, тут мешкає й зараз.
У дитячому віці належав до «вовченят» (пластові новаки).
Працював вчителем початкових класів.
Був активним учасником антирадянського руху.
Восени 1950-го року відмовився служити в армії «окупантів».
У травні 1951 р зраджений і арештований. Слідство велося в Ужгородській тюрмі. У січні 1952 р отримав вирок — 25 років суворого режиму: Харків, Новосибірськ, Красноярськ, етап по р Єнісей до Норільська. У 1953 р — учасник повстання політв’язнів у Норільську.
Весною 1976 р побачив волю.
Реабілітований 18 липня 2019.
До боротьби за права Закарпатського товариства політв‘язнів і репресованих (голова Коршинський І.Ю.) долучилися народні депутати Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв, Анатолій Костюх. Вони разом з представниками товариства «Просвіта» (Павло Федака) та Асоціації інвалідів АТО (Вячеслав Харченко) прийшли оглянути приміщення з якого Директор КП Закарпатської облради Юлія Малик виселила борців за волю України.
На голову Закарпатської облради Михайла Рівіса спрямовано колективне звернення нардепів з вимогою втрутитися у ситуацію.
Деталі у відео.
Comments: