Поліція не перешкоджала демонтажу угорського прапору з будівлі Берегівської міськради

Поліція не перешкоджала демонтажу угорського прапору з будівлі Берегівської міськради

Заступник командира ОДЧ “Карпатська Січ”, Голова ВГО “Сокіл” Юрій Чорнота прокоментував заходи з нагоди річниці утворення організації “Карпатська Січ”.

Закарпатські ЗМІ кишать “новинами” про націоналістів-провокаторів-хуліганів, які демонтували прапор Угорщини з міської ради в місті Берегове Закарпатської області. У них йде мова, що учасники ходи, присвяченої річниці створення Організації національної оборони “Карпатська Січ”, зірвали мадярський прапор, намагалися його спалити, а доблесна поліція завадила цим діям і повернула прапор на місце. Хочеться внести певну ясність про події 12.11 в Берегові.

Метою заходів був не демонтаж іноземного прапора на державній установі. Мета заходів – вшанування пам’яті українських героїв, що полягли в обороні незалежності Карпатської України від угорських окупантів у 1939 році; вшанування героїв, що полягли в російсько-українській війні на Сході; застереження проугорських кіл від дій, що підігрівають сепаратизм на Закарпатті з ціллю недопущення в майбутньому повторення тут сценарію, що був розіграний в Криму та на Донбасі.

Учасники через поштову скриньку передали звернення зі своїми вимогами в консульство Угорщини в Берегові, оскільки останнє було зачинене. Також було доручено берегівським активістам передати копію звернення наступного дня безпосередньо через апарат консульства.

Під час ходи до пам’ятника Тарасу Шевченку учасники ходи помітили на будівлі Берегівської міської ради прапор іншої держави, що, м’яко кажучи, не вписується в чинне законодавство. Це порушення було виправлено шляхом демонтажу цього прапору, а сам прапор було передано працівникам поліції як речовий доказ. Інформація про те, що правоохоронці «відбили» триколор у небайдужих громадян України, не відповідає дійсності. Поліція жодним чином не перешкоджала усуненню цього правопорушення. Так само як і не відповідає дійсності інформація про спробу спалити прапор. Немає сенсу палити речовий доказ.

Щодо угорських прапорів. Встановлення символіки інших держав на адміністративних установах є неприпустимим. Жодні аргументи, які наводять угорська національна меншина та безхребетна влада Закарпатської області, не можуть це виправдовувати.

Заступник командира ОДЧ “Карпатська Січ”
Голова ВГО “Сокіл”
Юрій Чорнота

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *