Починаючи з 2014 року на Закарпатті здійснено 405 підпалів авто

Починаючи з 2014 року на Закарпатті здійснено 405 підпалів авто

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання за участі Анастасії Бачинської, Олександра Пересоляка, Лариси Ступак, а також адвокатів Олександра Прозора та Романа Котлярова,  яким спалили автівки. 

Адвокат Олександр Прозор розповів, що боровся в ігровим бізнесом. Спочатку йому в машину увіткнули сокиру, справу не було порушено доти, доки адвокат не прийшов у поліцію і виступив на сесії облради перед депутатами.  «Почалися знову погрози, аж з Києва, через родичів. Потім 6 липня 2017 року спалили авто. Справа відкрита , винуватців не знайдено. Прокурор сказав: перестань цим займатися, – каже Олександр Прозор. – Ніякого розслідування не проводиться».

Лариса Ступак зазначила, що по одній справі, яка стосується погрози її життю, висунуто підозру нападникам, і це «чи не перша справа, що буде доведена до суду». Решта справ досі розслідується. «7 березня 2013 року на мене напали люди у під’їзді.  Потім з’ясувала, що це прислали гопників, які провели «виховну роботу», щоб я перестала займатися викриттям грального бізнесу. Шість років йде слідство. Свідка сусідку, яка могла бачити нападників, допитали через 3 років. «Допитані»  взагалі люди, які проживають закордоном 20 років»,- розповіла Лариса Ступак. Жінка також зауважила, що невирішена справа по нападах, коли вона займалася запитами до мерів закарпатських міст: «У Чопі вирвали мій запит, невідомі люди завели мене у кабінет міського голови незнайомі люди, почали залякувати нецензурною лайкою. Кримінальне провадження відкривали 1 місяць, намагалися у нас забрати все відзняти нами відео, до сьогодні справу розслідує Ужгородський райвідділ. З 29 січня 2015 року, досі жодній особі не пред’явлено підозру. Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура. За 4 роки не встановили другу особу нападника, перша особа-раніше судима». Ще одна справа, за словами Лариси Ступак порушена за нападом на неї 12 березня 2018 року. «Вчора бачили документи, нічого по справі не зроблено взагалі, по мені жодної слідчої дії не було проведено. Не було впізнання цих нападників по фото. Дві службові перевірки проводилися по слідчих. У нас великі питання до слідства. Це тільки 5 справ, які не розслідуються роками».

 Адвокату Роману Котлярову зловмисники підпалили авто (липень 2017 р), а через 4 місяці – офіс. Справи, в яких він задіяний не стосуються нападів на активістів. «Я надав інформацію слідчому, хто є замовником з великою ймовірністю.  Жодної процесуальної дії, жодної кваліфікації, на сьогодні активних дій не проводиться. Також випадок з підпалом салону «Богиня». На камерах чітко видно, як підпалювачам з першого разу не вдається підпалити, мимо проїжджають спокійно автівки і ніхто не реагує. Жодної надій немає у людей, поліція не здатна ні людей, ні себе захистити. Надія на страхові компанії, на членів родини і друзів. Коли мені спалили авто, я обійшов 60 будинків, де були камери, 59 мені відмовили. У 2015 році була подія, жодного процесуального документу за останні 4-5 років. Тільки із ЗМІ відомо про підпал за рік 60-70 машин.  І при цьому на правоохоронців теж нападають. Вони ідуть на пенсію і дивуються, що будинок розстріляли з гранатомета. Те, що поліцаїв і прокурорів не будуть рухати, це ілюзія».

 За словами Олександра Прозора, починаючи з 2014 року на Закарпатті здійснено 405 підпалів авто і тільки 1 розкрито. «Кількість нерозкритих справ накопичилася до критичної межі. У нападах задіянні хуліганські угрупування, які прикриваються націоналістичними ідеями і політичними гаслами.  Ми думаємо, що буде перелом у цьому питанні, поінформовано міжнародні інституції. Цілий рік була можливість збирати докази по нападах у березні 2018 року, але цього слідчим виявилося недостатньо», – резюмувала Анастасія Бачинська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *