Пластуни передали до Ужгорода Вифлеємський вогонь

Пластуни передали до Ужгорода Вифлеємський вогонь

Вифлеємський вогонь миру передали 22 грудня вранці Ужгороду у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі.

Із рук у руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь щороку долає кордони і єднає християн напередодні Різдва. Цьогоріч вогонь світла ужгородські пластуни разом зі словацькими скаутами привезли з Відня, куди його передали з місця народження Ісуса Христа – Вифлеєму.

Як повідомив керівник Ужгородського осередку «Пласт» Іштан Удут, сама акція започаткована 1986 року, в Україну цей вогонь потрапляє з 1988 року, а передача вогню до Ужгорода в такому форматі, як сьогодні, – словацькою скаутською естафетою, відбувається вже вдруге.

У акції взяли участь близько сотні закарпатських пластунів, зокрема з Ужгорода, а також Берегова, Довгого, Мукачева й Хуста, – які розвезуть вогонь і по своїх містах, селах, осередках та парафіях.

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан Шашік урочисто запалив свічу від лампадки, яку привезли скаути. Далі відбулася служба Божа – з нагоди свята Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці.

Наприкінці служби організатори нагадали історію акції та подякували всім у храмі – за те, що долучилися до світлої традиції, яка закликає до миру та єдності.

Від Вифлеємського вогню віряни запалювали свічки та лампадки, аби принести частинку іскри добра й у свої домівки. Зробити це можна буде і в інші дні – вогонь зберігатиметься у соборі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *