Пісні Андрія Червеняка лунали над рідною Стрипою (ФОТО)

Днями у селі Стрипа Ужгородського району відбулася зустріч громадськості із земляком, композитором, членом Національної ліги українських композиторів Андрієм Червеняком.
Зустріч у формі презентації творчого доробку митця була зініційована крайовим товариством «Просвіта» – як складова серії вечорів «Відомі люди Ужгородщини» і підтримана обласною організацією Національної ліги українських композиторів, відділом культури Ужгородської РДА, Яроцькою сільською радою, бібліотекою села Стрипа.
У гості до стрипчан з нагоди свята завітали голова Закарпатського крайового товариства «Просвіта», доктор історичних наук Павло Федака, член ради Ужгородської міської «Просвіти» Олена Мішко, відомий музикант, концертмейстер, член Національної ліги українських композиторів Михайло Рибалко та ін. Зустрічали гостей Яроцький сільський голова Неля Мателешко, завідувачка бібліотекою села Стрипа Оксана Дранчак, завідувачка клубом села Стрипа Марта Митровка, вчителі місцевої школи та ін.
У святково оформленому з цієї нагоди сільському клубі зібралися мешканці Стрипи, рідні, друзі і знайомі Андрія Червеняка, учні і вчителі Яроцької і Стрипської шкіл.
Привітала учасників свята Яроцький сільський голова Неля Мателешко. Представила гостей з Ужгорода ведуча програми вечора Оксана Дранчак, вона ж розповіла про життєвий і творчий шлях присутнього на вечорі відомого закарпатського композитора, уродженця села Андрія Червеняка, виставка пісенних збірок якого була підготовлена бібліотекою села тут же, у приміщенні будинку культури.
Про роль і значення закарпатської «Просвіти» у культурному та економічному життю краян у 20­‑і – 30‑і роки ХХ ст. та про її діяльність з часу відродження у 1990 р. розповів голова крайового товариства «Просвіта», доктор історичних наук Павло Федака. Зважаючи на тематику вечора, він докладніше зупинився на досягненнях товариства на театральній і музичній ниві Закарпаття, діяльності «Руського театру товариства «Просвіта» в Ужгороді, Руського Національного хору, театральних гуртків та народних хорів, яких на середину 30‑х років ХХ ст. нараховувалось 94, хору крайового товариства «Просвіта», заснованого у 1999 р. тощо., а також розповів про вагомі здобутки композитора, просвітянина Андрія Червеняка, його внесок у розвиток музичного життя Закарпаття, співпрацю з відомими композиторами, зокрема Миколою Попенком, і поетами, на слова яких ним створено понад 150 пісень.
Далі слово взяв Михайло Рибалко, який розказав про особливості музичних творів Андрія Червеняка, їх надзвичайну мелодійність і простоту, принципи відбору поезій для покладення їх на музику, творчу співпрацю з поетами, композиторами, виконавцями пісень тощо. Він запропонував переглянути зняті ним відеокліпи, серед них – «Любім Україну», у якому записано пісні Андрія Червеняка, зокрема «Любім Україну» на слова Івана Теґзи у виконанні зведеного хору на вечорі з нагоди 20‑річчя незалежності України, цілий ряд пісень у виконанні дуету «Писанка» Ужгородського міського будинку культури О. Зюбрицької і О. Киричук, цікаві інтерв’ю журналістів з А. Червеняком та ін.; «Коляди і бетлегем в с. Стрипа», «Свято Святої Трійці у с. Стрипа». Демонстрація відеокліпів була тепло зустрінута учасниками вечора і супроводжувалась бурхливими оплесками.
Порадували гарним співом учасники художньої самодіяльності Яроцької ЗОШ 1–2 ступенів (керівник – завідувачка клубу села Ярок Лідія Ледида).
Наприкінці вечора виступив «винуватець» свята Андрій Червеняк. Він сердечно подякував організаторам і учасникам зустрічі, поділився планами на майбутнє, сказав, що творити музику для нього – велике щастя, дар Божий, без неї життя стає неповноцінним, убогим, тому служитиме її величності Пісні до кінця свого земного буття.
Зустріч продовжувалася за чашкою кави, де думками з різних питань суспільного, в тому числі культурного, життя села, району, області, держави обмінювалися директор Стрипської школи Ірина Ігнат, учителі школи Любов Левчак і Євгенія Єгорова, секретар Яроцької сільради Владислава Дранчак, завідувачка дошкільним закладом села Стрипа Тетяна Міщенюк, племінниця А. Червеняка Віталія Мучичка, ветеран культурної ниви Стрипи Віра Балога, член ради Ужгородської «Просвіти Олена Мішко та ін.
Федір ПАВЛОВИЧ, газета “Трибуна”

chervenyak3

chervenyak chervenyak2 chervenyak3

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *