Підписано Угоду про співпрацю між АКіМ Закарпатської облради та Інститутом музики Жешувського університету

Для підтримки юних талантів. У межах транскордонного співробітництва й робочого візиту до партнерського вузу – Інституту музики Жешувського університету (Польща), ректор Академії культури та мистецтв Закарпатської облради, професор Наталія Шетеля та відомий польський професор, директор Інституту музики Колегіуму гуманістичних наук Жешувського університету Мірослав Димон підписали Угоду про співпрацю в навчальній і науковій діяльності. 

Мета – підвищення рівня викладання, наукових досліджень, обміну досягненнями в навчальній і науковій роботі, мобільності студентів і викладачів. 

Основні напрями навчально-методичної співпраці: взаємний обмін навчальними й науковими матеріалами та викладачами для читання лекцій; стажування викладачів у вишах-партнерах; обмін студентами у процесі навчання та студентських практик; співпраця щодо навчання студентів на споріднених спеціальностях; створення авторських колективів для спільного написання й видання підручників і монографій; спільна реалізація науково-методичних проєктів тощо. 

Наталія Ігорівна щиро подякувала професору Мірославу Димону за активну участь у наукових форумах, які відбуваються в Україні, та його побажання нашому народу швидкого завершення війни. Також висловила слова сердечної подяки всім польським колегам за підтримку українських студентів, які навчаються у вузах Польщі. 

«Ми готові обговорити питання підтримки можливостей навчальної та академічної мобільності в освіті в межах транскордонного співробітництва та Програми міжнародної співпраці Євросоюзу з іншими країнами світу, що відома як ЕРАЗМУС+. Оскільки, попри всі складні виклики сьогодення, викладачі Академії переймаються тим, аби надавати якісну освіту й випускати у життя конкурентоспроможну та висококваліфіковану молодь, прищеплюючи їм любов до найкращих зразків української музики, пісні, танцю, що в часі знищення росією української культури – надважливо. Також важливо поширювати тему України в світових наукових колах», – наголосила Наталія Ігорівна. 

Професор Мірослав Димон, зі свого боку, подякував за добру оцінку його наукової активності, запевнивши, що співробітництво між двома вишами тільки зміцнюватиме освітню політику у Європейському просторі вищої освіти та через музику зближуватиме наші народи. В ім´я мирного, щасливого майбутнього польської та української молоді.

На завершення зустрічі Мірослав Димон і Наталія Шетеля Угоду про співпрацю скріпили своїми підписами та обмінялись сувенірами.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *