Підозрюваний у хабарництві колишній заступник мера Ужгорода Цап не хоче посади в держархбудконтролі (відео)

Підозрюваний у хабарництві колишній заступник мера Ужгорода Цап не хоче посади в  держархбудконтролі (відео)

Вчора, 19 вересня, відбулося чергове засідання у справі про хабарництво колишнього першого заступника Ужгородського міського голови Іштвана Цапа. Нагадаємо, що І.Цап є підозрюваним у кримінальному провадженні за ч.3 ст.368 КК (отримання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великих розмірах). У січні 2017 року рішенням Ужгородського міськрайонного суду посадовця відсторонили від виконання службових обов’язків та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Під тиском громадськості Ужгородська міська рада скоротила посаду, яку займав Іштван Цап, але його протеже, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв допоміг Цапу виграти суд про поновлення на роботі, не дивлячись на кримінальне переслідування (За вказівкою Ужгородського мера Андріїва юристи міськради “злили” суд у справі Іштвана Цапа (документ).

Звичайно хабарнику запропонували іншу посаду – начальника одного з відділів держархбудконтролю, але він вирішив відмовитися від неї, очевидно, вважає, що Богдан Андріїв за мовчання про хабарницькі теми йому винен значно більше. Комісія відділу кадрів Ужгородської міської ради склала з цього приводу відповідний акт.

Деталі у відео:

Нагадуємо, що судові засідання тривають вже з 24 березня 2017 року. Докази прокуратурою надано вчасно і в повному обсязі.

Станом на 11 липня 2019 року, загалом проведено 36 судових засідань, з яких, 24 –
ВІДКЛАДЕНО ЧИ ПЕРЕНЕСЕНО ЗА КЛОПОТАННЯМИ АБО ЧЕРЕЗ НЕЯВКУ ОБВИНУВАЧЕНИХ ЧИ ЇХ ЗАХИСНИКІВ. (Роз’яснюємо, що навіть за відсутності одного із обвинувачених, розгляд справи неможливий оскільки це є порушення права на захист).

Упродовж цього часу прокуратурою вжито ряд заходів задля якнайшвидшого розгляду справи у розумні строки.

Так, призначено службову перевірку медичних закладів, де лікувався один із обвинувачених – перший заступник міського голови Іштван Цап, у суді допитано лікаря цього ж обвинуваченого, за клопотанням прокурора призначено та проведено судово-медичну експертизу стану здоров’я обвинуваченого та скеровано до суду лист, щодо активізації судового розгляду у розумні строки.

Власне, неодноразові зриви судових засідань обвинуваченими принесли їм певні «результати» – закінчився термін повноважень у судді, яка розглядала справу. Як наслідок – провадження передано до іншого судді і слухання розпочато спочатку.

Залишилось власне не так багато: допитати ще деяких свідків, дослідити матеріали кримінального провадження (в тому числі і відео, отримане в ході проведення негласних слідчих дій), допитати обвинувачених, і завершальна стадія – дебати.

При бажанні сторони захисту, аби чим швидше завершити розгляд цієї справи у суді потрібно виключно одне – забезпечувати явки всіх обвинувачених та їхніх захисників у судові засідання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *