Під керівництвом начальника Мукачівської РВА Сергія Гайдая пройшла нарада з приводу відзначення 110-тої річниці з дня утворення Легіону УСС

 Про це повідомляє Павло Федака на своїй сторінці у ФБ:
“Під керівництвом начальника Мукачівської РВА Сергія Гайдая пройшла нарада з приводу відзначення 110-тої річниці з дня утворення Легіону Українських Січових Стрільців.
Участь у ній крім мене взяли краєзнавці військового напрямку – Василь Вовкунович, учасник бойових дій з ерефією з 2014 року у складі батальйону спецпризначення «Січ» та Роман Роман, який став на захист України у 2022 році у складі батальйону «Карпатська Січ імені Олега Куцина».
У серпні 2023 року я звернувся з приводу відзначення 110-тої річниці з дня утворення Легіону УСС до Президента України Володимира Зеленського.
Офіс президента направив моє звернення до Міністерства культури та інформаційної політики, звідси воно було спрямоване департаменту культури Закарпатської ОВА. Останній надіслав листи Мукачівській міській раді, Горондівській сільській раді та Закарпатському краєзнавчому музею імені Т. Легоцького.
Для інтенсифікації роботи Василь Вовкунович та Роман Роман звернулися до Мукачівської РВА, остання не зобовʼязана була робити якісь кроки у напрямку вищевказаної тематики, але керівник військової адміністрації Сергій Гайдай, розуміючи важливість події, запропонував створити робочу групу яка зможе зрушити з мертвої точки вшанування воїнів Легіону Українських Січових Стрільців. При нас було здійснено дзвінок в Міністерство культури та інформаційної політики та запропоновано допомогу межах компетенції для вирішення.
Своє безпосереднє формування Легіон УСС розпочав 14.09.1914 року на території Закарпаття. Тоді на залізничну станцію села Страбичово з окупованої московитами Галичини прибуло понад 2,5 тисячі молодих юнаків, в своїй більшості студентів, щоб пройти вишкіл і йти боронити свій рідний край.
Розквартивувавшись в сусідньому селі Горонда і навколишніх лісах вони заснували знамениту “Кадру” – центр формуванння етнічної української військової формації під назвою – Український Легіон Січових Стрільців, як окремої військової одиниці в Австро-Угорській армії.
Отримавши короткотривалий бойовий вишкіл і маючи на озброєнні дуже зразки зброї, окремі сотні вже через півтора місяця боронили Закарпаття на Ужоцькому і Верецькому перевалах, проявивши мужність і стійкість в боях з російською армією.
Однак, тріумф військової слави і приклад звитяги українського лицарського духу, Легіон УСС зумів проявити в боях за гору Маківка в кінці квітня – на початку травня 2015 року…
Ми змушені реагувати на виклики військово-політичного сьогодення, усвідомлювати необхідність формування у населення української національної ідентичності та заповнення білих плям в історії українського війська”.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *