Партизанський загін мера Кащука зазнав поразки від громади Хуста

 У приміщенні сесійної зали Хустської міської ради відбувся перший етап громадських слухань з питань врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації – Генерального плану міста Хуст.

Представники громадських організацій та інтелігенція міста над Тисою взяли найактивнішу участь в обговоренні детального плану території забудови земельної ділянки орієнтовною площею 0,20 га (визначеної для продажу на аукціоні для будівництва адміністративного центру на майдані Незалежності) та обговорили проект реконструкції центральної частини міста.

 

Питання, звичайно, архіважливе для столиці Карпатської України. Але, як показала дискусія на самому початку, не тією ціною, на яку так очікує мер міста Володимир Кащук зі своїм найближчим оточенням.

хуст

 

Сам проект реконструкції, презентований громадськості головним архітектором Хуста Василем Оросом, був розроблений підрядчиком п. Товкан. Останній планує виконувати роботи, але ще навіть не виграв тендер.

Головний архітектор не зміг пояснити хустянам, чому був відкинутий проект, розроблений Заслуженим архітектором України, лауреатом багатьох державних премій Орестом Скоп і який отримав позитивний висновок обласної містобудівельної ради та державної будівельної експертизи. Та обурення активу міста викликало те, що у процесі реконструкції, ініційованої міськрадою на чолі з одіозним мером-єдиноцентристом, заплановано через аукціон продати 0,20 га земельної ділянки у самісінькому центрі. Коли дійшли до детального обговорення цього питання, у більшості присутніх хустян емоційна хвиля сягнула найвищого піку. Свідомі жителі Хуста одностайно висловили протест проти дерибану мером та його поплічниками коштовної землі. Натомість наближені до В.Кащука його перший заступник Михайло Рівіс та секретар Володимир Ерфан зі властивою їм зверхністю усіляко намагалися переконати учасників слухань, що все робиться на благо міста та його жителів. Змірявши їх поглядом, стало зрозуміло, що “єдиноцентристська” свита не лише не відає, про що говорить, а й займається лукавством, властивим для відомого закарпатського клану.

 

Тут-таки було порушено не менш важливе питання, яке полягає у тому, що попереднім керівництвом Хустської міської ради в особі Михайла Джанди була ініційована розробка проектно-кошторисної докуменації щодо реконструкції центральної частини міста, яка у підсумку була схвалена та погоджена відповідними інстанціями. Екс-мер продемонстрував присутнім усю документацію та дав свою оцінку ситуації, що склалася. За словами депутатів міськради та представників громадських організацій, не слід поспіхом приймати рішення щодо продажу землі у центрі міста. Відтак президії в особі Рівіса та Ерфана було запропоновано реконструювати центр за проектом, розробленим за каденції попередньої місцевої влади, а не витрачати кошти бюджету міста безпідставно.

 

Окрім того, свої аргументи щодо заборони продажу землі висловили голова Хустської міськрайонної громадської організації “Реформи та Стабільність” Р.Келемен, заступник голови ГО “Зір Феміди” М.Фула, депутат Хустської міської ради Є.Раковці, жителі Хуста М.Калинич, І.Силаді, Ф.Буришин, П.Ковчар, Я.Костянець. Їх виступи неабияк рознервували панів від хустського ЄЦу М.Рівіса та В.Ерфана, адже зауваження хустян їм по-суті нічим було крити. Саме тому час від часу вірні солдати Володимира Кащука “глушили” виступаючих свою незрозумілою риторикою, показуючи тим самим, яким черствим є керівництво місцевого парламенту.

 

Але правді бути! Спікер громадських слухань єдиноцентрист Михайло Рівіс, підбиваючи підсумки зібрання та бачачи своє абсолютне безсилля, все ж змирився з тим, що громада – велика сила, і вчергове обманути хустян не вийде. Тому справжнє обговорення генплану Хуста лише починається! Словом, свідомі та активні хустяни красномовно поставили партизанський загін мера Хуста Кащука на коліна.

 

Депутат Закарпатської обласної ради Степан Деркач, який у цей час перебував на сесії облради, у телефонній розмові так прокоментував підсумки громадських слухань: “Мені, як корінному хустянину, приємно було дізнатися, що громадські активісти від імені жителів мого рідного міста скористалася своїм правом впливати на процеси життєдіяльності Хуста та показали владі, що думку мешканців міста треба враховувати. Дякую всім, хто брав участь в обговоренні генплану міста Хуст та висловив рішучий протест щодо розбазарювання землі. Окремої подяки за свою активну громадянську позицію у відстоюванні інтересів міста та його жителів заслуговують представники громадських організацій Роман Келемен, Мирослав Фула, депутат міськради Єва Раковці, ініціативний у громадському житті Хуста Мирослав Калинич, інші небайдужі земляки. Як депутат обласної ради, робив і робитиму все, щоб підтримати усі хороші ініціативи, спрямовані на добробут Хуста і хустян. Як і більшість земляків, я не байдужий до міста, саме тому контролюватиму, аби його реконструкція відбувалася прозоро, з врахуванням всіх процедур”.

 

І насамкінець. Противників реконструкції як центральної частини міста, так і його околиць, у Хусті немає. Єдине, чого прагне громадськість – врахування їх інтересів при реалізації проектів такого масштабу. Владу закликають повернутися обличчям до містян, а не одноосібно вирішувати, яким має бути місто у найближчій перспективі. Головне, щоб схема була прозорою, не відмивалися кошти та усе проходило відповідно до чинного законодавства.

 

 

Василь Михальчишин

хуст2 хуст3

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *