Останній бастіон Віктора Балоги

ледида балогаЯк і передбачало видання “Трибуна” у статті  “Ледида до осені дотисне Балогу”  владна вертикаль методично і впевнено відбирає від свого конкурента рештки впливу на Закарпатську область. По суті, за родиною Балог залишилися Мукачівські районна та міські ради, своєрідний сімейний маєток новоявлених нуворишів місцевого розливу.

Фактично, у політичній колоді Віктора Балоги залишився один козир – посада голови Закарпатської облради, яку займає його брат Іван. Не маючи можливості, через брак голосів, прямо впливати на прийнятті рішення Іван Балога вдається до практики маніпулювання процедурними питаннями, як приклад тому остання сесія Закарпатської облради, він декілька разів змінював дату її проведення.

Але безкінечно так тривати не може бо час працює не на “сім’ю”,  один за одним депутати від  ЄЦу вступають у провладну Партію Регіонів і примара імпічменту вже стоїть за плечима Івана Балоги.
Досить цікавий аналіз того, що зараз відбувається на політичній арені Закарпаття зробили наші колеги з «Коментарів»

Протистояння між Віктором Балогою і Партією регіонів перейшло на Закарпатті у відкриту й гучну фазу

Новий політичний сезон на Закарпатті розпочався низкою атак на структури, які входять до сфери впливу Віктора Балоги. З одного боку, влада завдала відразу кілька тактичних ударів по поки ще підконтрольній Балозі обласній раді, головою якої є його брат Іван, з іншого — «біло-блакитний» центр, найімовірніше, хоче повністю вибити з передвиборних перегонів позбавленого мандата Павла Балогу.

Перше пленарне засідання 15 сесії облради почалося з того, що лави «єдиноцентристів» покинув головний лікар Хустської центральної районної лікарні Володимир Роман. Варто зазначити, що це не перші кадрові втрати у підконтрольній Балозі фракції: торік у листопаді п´ять депутатів облради вже вийшли з ЄЦ. А втім, такі рокіровки поки ніяк не вплинули на розташування сил в обласній раді і їх радше можна вважати психологічним тиском.

Однак на цьому «регіонали» не зупинилися: їм вдалося заблокувати голосування щодо питання про надання дозволу на розробку надр приватному підприємству «Алекс», яке належить керівнику закарпатської «Батьківщини» Олександру Кеменяшу. У відповідь представники опозиції та «Єдиного центру» саботували голосування щодо низки інших питань. Зокрема, дозволи на водозабір питних підземних вод не отримали деякі комунальні підприємства, що може загрожувати припиненням водопостачання у кількох населених пунктах області. Провалили депутати і прийняття рішень щодо майнових питань. Іван Балога переніс їх розгляд на наступне засідання сесії.

Подібним «наїздом» на голову закарпатської «Батьківщини» влада вбила одразу кількох зайців. По-перше, «регіонали» перекрили кисень бізнесу Кеменяша і, відповідно, всій обласній партійній структурі «Батьківщини», яку він фінансує. По-друге, влада подібним чином вирішує ще одне глобальне завдання — не допустити Павла Балогу до перевиборів у «проблемному» 71-й окрузі. Нагадаємо: молодший з Балог пройшов до парламенту по цьому округу, випередивши «регіонала» Степана Деркача всього-на-всього на 217 голосів, однак у лютому Вищий адмінсуд за позовом екс-нардепа Юрія Кармазіна виніс рішення позбавити його депутатського мандата. Як стало відомо, на сьогодні в опозиції всерйоз розглядають можливість підтримки Павла Балоги у разі перевиборів у цьому окрузі. І головним перемовником у цьому питанні є якраз Олександр Кеменяш. Про поновлення дружніх відносин Олександра Михайловича та Віктора Івановича стало відомо на торішніх парламентських виборах, коли Балога відкрито агітував за Кеменяша, що балотувався до ВР по мажоритарці з центром у рідній Сваляві. Однак це йому не допомогло — переміг депутат облради Михайло Ланьо, що раніше залишив фракцію ЄЦ і долучився до Партії регіонів.

Саме тому влада й намагається всіляко перешкодити тому, щоб Віктор Іванович зайняв нішу головного закарпатського опозиціонера, а також тому, щоб Павло Іванович пішов на перевибори під брендом опозиції. Свідченням серйозності намірів є оприлюднення інформації про можливе кримінальне переслідування Балоги-молодшого. Так, низка ЗМІ, підконтрольних губернатору Олександру Ледіді, з посиланням на поінформоване джерело, опублікували інформацію про те, що проти нього можуть поновити стару справу про контрабанду та зловживання службовим становищем. Крім того, статками Павла Балоги нібито зацікавилося Міністерство доходів і зборів, яке намагається з´ясувати, за які кошти той свого часу купив цілий поверх в елітному районі Києва. Варто зазначити, що таку інформацію, з одного боку, можна розцінювати і як приховану загрозу, спрямовану на те, щоб схилити Віктора Івановича сісти за стіл переговорів і піти на певні поступки. З іншого — не можна відкидати і реалізації подібного сценарію. Тим більше що «біло-блакитні» готуються у всеозброєнні вийти на майбутні, але ще не призначені вибори. Наприклад, не так давно втратили посади голови Хустського і Тячівського районів (входять у проблемний округ №71), які не змогли забезпечити перемогу «регіонала» Деркача на окрузі. А голова Хустсткої райради Василь Губаль уже анонсував свій вступ до Партії регіонів.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

3 Comments

  1. Це логічно, що вони їх дотиснуть. І наступним (і останнім) провалом Балог тсане програш 71 округу. Більше вони його не візьмуть. Балозі залишиться хіба вернутися на свою посаду завгоспа, бо політик уже з нього ниякий. свій срок у раді він може у добуде, але повторно його не отримає. це факт.

  2. Насправді, хоч народна мудрість і заперечує, проте один у полі все-таки не воїн. Сам ти нічого не доб’єшся, хоч би як старався. а Балога вже сам один. ну хіба з братами. але вони пооеркмо нічого не варті. Вони вже і в купі нічого не варті. Без впливу, без авторитету, на згарищі власної системи. із партії тікають, мандат забирають, ще питання чи на вибори пустять. Про який сімейний кллан може йти мова?

  3. Якби не можна було відібрати, то може б ніхто нічого і не відбирав. а так… влада Балоги слабне, рука до келиха тягнеться, а область не стоїть на місці. Тому нема чому дивуватися. Скоро Балога взагалі зійде з політичної арени. ТОді там так просторо стане.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.