Оприлюднено контрабандні схеми на Закарпатській митниці

Оприлюднено контрабандні схеми на Закарпатській митниці

На Закарпатській митниці звільнений Вадим Іжевський, начальник відділу митного оформлення митного поста «Тиса», який причетний до контрабандних схем на Закарпатті. Про це у своєму Телеграм-каналі написав журналіст Тарас Середич з посиланням на власні джерела.

За його словами, це результат резонансних публікацій та постів колег журналіста, які розкривають не тільки деталі випадків, а й імена.

Зокрема, Середич повідомив про одну із нещодавніх спроб контрабанди за участі працівників митниці.

Його допис подаємо без змін із незначним скороченням:

“Нещодавня ситуація з виявленням «контрабандних» телефонів “IPhone” і техніки “Apple”, вартістю 1,7 млн. дол. США, яка безперешкодно перетнула митний кордон в зоні діяльності Закарпатської митниці чітко продемонструвала те, що суспільство різко негативно сприймає будь-які корупційні прояви зі сторони посадовців митної служби України.

У цю контрабандну ситуацію, по вині Семирги О.І., Козюберди В.В. і Могильного Я.І. наразі втягнуті усі правоохоронні структури та їх керівники. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ також зацікавився цим мільйонним айфонопадом. Краще пізно, ніж ніколи…

Отримані нами відомості чітко вказують на те, що майже вся партія цих гаджетів, на суму 1,7 млн. дол. США вʼїхала в Україну частинами, через митний пост «Тиса» Закарпатської митниці, який перебуває під повним управлінським контролем начальника Закарпатської митниці Семирги О.І. та його заступників Козюберди В.В. і Могильного Я.І.

У доповнення до цього закарпатського айфонопаду Семирги на 1,7 млн. дол. США, тепер ще додається і позавчорашня (15 серпня – ред.) «контрабандна» ситуація у ВМО N6 митного поста «Тиса» Закарпатської митниці, керівником якої є людина Семирги О.І., а саме такий собі Іжевський В.В.

Необхідно додати, що начальник ВМО N6 Іжевський В.В., разом із старшим державним інспектором ВМО N6 Грузіним І.О., головним державним інспектором ВМО N6 Трохименком Д.Ю., головним державним інспектором ВМО N6 Палигою О.В., а також головним державним інспектором-кінологом УБК та ПМП Тромпаком В.І. і головним державним інспектором УБК та ПМП Вороною М.В. вже тривалий період часу як очолюють схему ввезення подрібненої партії техніки та одягу через митний кордон без сплати митних платежів із внесенням неправдивих відомостей до баз даних.” — йдеться у дописі.

Журналіст повідомив, що 15 серпня на митному посту «Тиса» під час оформлення на пропуск 4 мікроавтобусів по зеленому кордону мало місце спрацювання ризиків, а також вимога щодо проведення фотографування та митного огляду із залученням УБК Але “все це фактично було проігноровано Іжевським В.В., Грузіним І.О., Трохименком Д.Ю., Палигою О.В., а також Тромпаком В.І. та Вороною М.В. з метою отримання неправомірної вигоди для себе і керівництва поста, митниці.”

Усі мікроавтобуси з дороговартісним товаром були пропущені на митну територію України без здійснення усіх необхідних форм контролю.

Джерела журналіста повідомляють, що ці 4 мікроавтобуси систематично переміщують товар через кордон без фактичного проходження митного контролю та без сплати митних платежів. І здебільшого це відбувається у ВМО N6 митного поста «Тиса» Закарпатської митниці, під час роботи вищезазначених працівників митниці.

“Семирга О.І., Козюберда В.В. і Могильний Я.І. усе зараз замовчують і хочуть закрити проблему, порішати, замнути, відкрити якісь бутафорні дисциплінарні провадження, які будуть ними і проведені, та показати в.о. голови Держмитслужби Звягінцеву С.Б. видимість роботи. Прийдеться відповідати за все, що ви накоїли: і за махінації з транзитними угорськими документами на м/п «Астей» і м/п «Тиса»; і за 101 кг. бурштину на м/п «Ужгород-автомобільний»; і за айфони на 1,7 млн. дол. США; і за 4 буси з товаром на м/п «Тиса».” – пише Середич.

У розпорядженні журналіста є номерні знаки тих самих 4 мікроавтобусів, які 15 серпня 2023 перевозили контрабанду одягу на Закарпатті та були виявлені працівниками Київської моніторингової митниці.

Два з них були виведені в червоний коридор орієнтовно о 4-й ранку і в цей момент у них зʼявилася декларація на гуманітарний вантаж, і це при тому, що вони всі четверо заїхали після перезмінки, яка відбулася після 20:00. У цей проміжок часу (між 20:00 вечора та 04:00 ранку, коли відбулось затримання) на посту відбувалось щось загадкове: мої джерела повідомляють, вночі на М/П «Тиса» особисто прибули Семирга, Козюберда та Могильний, які хотіли «замнути» цю справу.” — уточнив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *