ОПОРА вказала на порушення під час виборів на Закарпатті

опора-вибориВ Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Закарпатського представництва Громадянської мережі ОПОРА, на якій було підбито підсумки виборчої кампанія на Закарпатті та, зокрема, Дня виборів.

  Володимир Феськов, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області розповів про типові порушення у день виборів, про роботу ОПОРИ в день виборів та паралельний підрахунок голосів.

За словами Володимира Феськова, голосування в області пройшло загалом спокійно без надзвичайних ситуацій. ОПОРА отримала результати паралельного підрахунку голосів, який проводили спостерігачі організації у день виборів в Україні. «Похибка цих результатів складає до 1,9% це ті приблизно результати, які будуть опубліковані ЦВК, – зазначив Володимир Феськов. –  Уцілому, як і більшість екзит-полів, до ВР проходять такі політичні сили : Народний Фронт, Блок Порошенка, Самопоміч, Опозиційний блок, Радикальна партія та Батьківщина. Паралельний підрахунок вівся на 1477 дільницях, ми спираємося на фактичні результати, виходячи з протоколів, а також на якісні результати, про які нас повідомляли короткотермінові спостерігачі». За словами В.Феськова, на цей час дві ОВК (№71 та 72) передали всі протоколи у ЦВК. Ще на одну ОВК №73 ЦВК повернуло протоколи на певні уточнення. На ОВК№ 69 є 11 протоколів, відправлених на уточнення і 1 дільниця, яка ще не доїхала, щоб здати бюлетені.  Сьогодні до вечора швидше за все там будуть встановлені результати. Завтра на ранок очікують і завершення підрахунку на ОВК №68.

Стосовно дня голосування, то ОПОРА зафіксувала одне суттєве порушення у с.Репинне на Міжгірщині (заповнення документації протоколу про підсумок голосування поза засіданням у час, коли відбувалося голосування на дільниці) та традиційні порушення (видача бюлетенів без документів тощо). «На ДВК №210725 зафіксовано також особу, яка знаходилася на дільниці і вела себе підозріло. Згідно з інформацією працівників міліції у неї був список прізвищ імен, які зараз встановлює слідство. Якщо буде підтверджено, що ця особа має відношення до певних методів фальшування, будемо мати прецедент, коли особа буде притягуватися до відповідальності», – сказав В.Феськов.

Він також додав, що зафіксовані у день голосування  порушення не ставлять під сумнів результати виборів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *