Обличчя закарпатських радійників Ірина Крупко: «Робота на радіо – моя мрія»

крупкоВона розповідає нам про найцікавіше щогодини у випусках новин на радіо «Тиса ФМ». Чи не тому головне для неї – «інтонація і добра енергетична хвиля». Проте це не одна з причин, чому новини Ірини Крупко вирізняються з-поміж інших помітним позивним настроєм, оптимізмом та неодмінними вкрапленнями дотепних жартів. Вона й у житті така ж.

«Залишила позаду погані настрої», дістає насолоду, гуляючи у місті, відпочиваючи з друзями  на природі…         

– Достатньо постояти поміж дерев, погрітися на сонечку – і тебе відпускає весь негатив, – ділиться з нами життєвим досвідом. – Ти розумієш: ось воно – вічне! Природа, сонце… Проблеми закінчуються через годину, день, рік, а ми будемо завжди. Тому треба налаштуватися на хорошу хвилю і не красти у себе величезного щастя буття». Вона,   голос радіо «Тиса ФМ».  Ірина Крупко своїм успіхам завдячує, в першу чергу, власному характеру. Вона не з тих, хто буде зупинятися на досягнутому, бо йде назустріч змінам без головної для них перешкоди – страху. Її завжди супроводжує передчуття, що все буде так, як треба. Однак легкість, з якою Ірина береться за справу, потім кладе на її плечі суттєвий тягар відповідальності. Ідеться про усвідомлення того, що яким би не був талант, завжди може з’явитися той, хто виконає чергове завдання краще за тебе, тому потрібно увесь час вдосконалюватися.

10 

Грані свого таланту ведуча шліфує двома шляхами: набиваючи гулі на власному досвіді та уважно спостерігаючи за практикою людей, які чогось у житті  вже досягли.  

З чого починався твій шлях у журналістику?
–  Шлях, як на мене, гордо звучить. Поки це тільки доріженька, яка починалася з відділення журналістики УжНУ, куди поступила, щоб і здобути цей фах. Згодом була практика на радіо (а працювати тут найбільшою мрією ще на першому курсі було, щоправда, тоді це здавалося недосяжним), так от саме завдяки цій практиці і людям, які тут працювали та зуміли підтримати , я теж почала читати сюжети, вести новини і, згодом, повноцінно працювати.
2

 

Батьки схвально підтримали твоє рішення, знаю, що ти одна у них?
– Так, одна, можливо, саме тому вони і радіють за мене дуже сильно. Підтримують в усьому. А для мене саме їхні поради завжди на першому місці. Їм, на жаль, через занадто експресивну натуру доньки, довелося пропереживати усе разом з нею, себто зі мною. Тепер переймаються менше, маю надію, що тільки тішаться, а ще почали хоч і рідко, але слухати «Тису ФМ».
8Як потрапила ти на радіо?
–  Це було і випадковістю і, водночас, ні. Пощастило потрапити в той час і в те місце, і, що особливо важливо, з тими людьми. Саме люди, які тоді творили радійні новини допомогли дуже. Це була і моральна допомога і, безперечно дуже цінні поради. І хоч спочатку ми трошки побоювалися серйозного Ростислава Бегеша і всюдисущого Андрія Петровського, згодом виявилося, що саме вони стануть не тільки хорошими друзями мені, а і улюбленими колегами. Саме вони довчили всьому практичному, і вони порадили мою кандидатуру на посаду ведучої новин, яка саме звільнилася. І от – уже півтора роки тут і я.
Якщо порівняти навчання і роботу, справляєшся, адже знаю, що ти ще навчаєшся в магістратурі, не важко?
1–  Закінчила університет уже, диплом цього літа отримала. Проте, коли ще вчилася і, водночас працювала було доволі важко. Перш за все, непросто встигнути бути одразу в декількох місцях… Та, мені пощастило, в університеті з розумінням ставилися викладачі, а на роботі завжди був Ростік, який виручав дуже-дуже часто. Бувало, що вже пізно ввечері доводилося дзвонити йому і просити замінити. А він, він жодного разу не відмовив у допомозі!
5Ти ведуча новин радіо «Тиса ФМ», не хотілося спробувати себе в інших жанрах, приміром роботі на телебаченні?
–   Особливого бажання залишати радіо немає. Це ж робота, про яку мріяла ще на першому курсі. Проте дуже цікаво опановувати нові навики роботи в інших жанрах. Приміром, коли навчалася писати доводилося набагато більше, ніж тепер. Цього навіть трішки не вистачає.

6Чи траплялися з тобою якісь неординарні випадки під час прямих ефірів?
–  Ну, це ж прямі ефіри на радіо «Тиса ФМ», тут часто відбуваються ефірними з відомими українськими виконавцями. Їх у студію приходять полухати багато гостей, а новини читати треба і не зважати на те, що ти ледве сидиш на стільчику, бо він дуже притиснутий до столу, що поряд проходять люди з камерами і з різною апаратурою і боротися з розумінням того, що люди вже дуже чекають, коли почнеться оцей ефірник. Водночас, приємно розуміти, що це їхнє мовчання – це твоя тиша, тиша для того, щоб почули новини, які читаєш ти. Крім цього траплялися різні технічні казуси і подібне.
4Маєш якесь хобі?
– Такого, щоб одного дуже серйозного нема. Люблю читати, в’язати чи проводити час з найближчою подругою (хоча останнє набагато більше, ніж хобі, просто хотілося згадати її). От зараз іще зацікавилася солодкою випічкою, проте, я не дуже постійна, не знаю чи це надовго J
Яка формула твого успіху у житті?
–  Поки не досягла особливого успіху, тому моя формула ще тільки у процесі створенняJ

Чого тобі хотілося б найбільше?
–  Бути щасливою. І щоб близькі теж щасливими були.
Якщо порівняти твоє життя і роботу зі спортом, то де себе бачиш?
–  О, важке запитання. Це мало би бути, безперечно, щось командне. А от якщо тільки роботу – то це великий теніс. Вдале інтерв’ю іноді, як тенісний сет, ти кидаєш «м’ячик-запитання», тобі відбивають відповідь.

По життю, часто зазнаєш поразок?
– Знаєш, бувало, думаю, як і у всіх. Не скажу, щоб це було часто, але  зачіпають вони дуже сильно, зате цим стимулюють до нових спроб.
Якими принципами керуєшся найбільше?
–   На це питання важко відповісти коротко. Скажу тільки, що для мене дуже важлива справедливість і справжність.
7Чи є у тебе кумири, або такі люди на котрих хотілося б бути схожою?
–  Кумирів, на щастя, нема. І схожою на когось ніколи бути не хотіла. Краще бути собою.
Якби тобі запропонували змінити професію, ти б погодилася?
–  Залежно від того, яку саме професію би запропонували J
Що порадиш молодим колегам, які хочуть стати професійними радіожурналістами?
–  Перш за все: щиро вірте у те, що хочете робити і, звичайно, старанно навчайтеся, щоб стати хорошим фахівцем, радіо треба любити.

Дякую за розмову. Тобі в свою чергу бажаю здійснення поставлених перед собою завдань

– Тобі спасибі.

 

Розмовляв журналіст Ростислав БЕГЕШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.