Обласний прокурор Корбань просить закарпатців сприяти розблокуванню адмінбудівель

корбаньШановні закарпатці!
Сьогодні першочерговим завданням українського суспільства є стабілізація ситуації в державі.
Останнім часом під час акцій протесту в країні відбувалися численні грубі порушення законів та вчинялися очевидні злочини радикально налаштованими громадянами. Це породило помилкове враження безкарності.
Результатом цього стали порушення громадського порядку, масові заворушення, захоплення приміщень органів влади, спроби створення нелегітимних органів державного управління.
Пошук компромісу задля нормалізації ситуації в країні отримав свій розвиток у Верховній Раді.
2 лютого набрав чинності Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».
Цим законом передбачено звільнення від відповідальності та від відбування покарання осіб, які з 27 грудня минулого по 2 лютого поточного року вчинили злочини та адміністративні правопорушення, пов’язані з акціями протесту.
Підлягають закриттю і відповідні кримінальні провадження, підозри в яких ще не оголошено.
Саме виконання цього Закону може стати для усіх сторін кроком назустріч.
У всіх нас єдина мета — не допустити подальшої ескалації насильства та продовжити рух у напрямку мирного врегулювання конфлікту.
Обов’язок виконання Закону покладено на суди та органи прокуратури.
Проте відповідальність за реалізацію Закону – спільна. Вона у рівній мірі залежить як від учасників акцій протесту, так і від правоохоронних та судових органів.
Можливість застосування Закону та його виконання залежить від конкретних дій громадян, у тому числі і наших краян, які перебувають на даний час у м. Київ.
Лише за умови припинення протиправних дій на всій території нашої держави правоохоронні органи та суди зможуть виконати всі процесуальні обов’язки щодо звільнення осіб від відповідальності та закриття кримінальних проваджень.
Органи прокуратури наразі готові виконати усі можливі законні дії, щоб прискорити процес повернення держави у правове поле.
Але ще раз наголошую – відповідальність за виконання вимог цього Закону – спільна.
І якщо до 17 лютого учасники акцій протесту не виконають вимог Закону, то уже 18 лютого він втратить чинність.
Відтак будуть втрачені усі правові підстави та механізми звільнення від відповідальності осіб, які вчиняли злочини під час масових акцій протесту.
Отож прошу усіх закарпатців, де б вони не знаходились, проявити правову свідомість і громадянську позицію, посприяти негайному звільненню усіх зайнятих під час акцій протесту будівель та приміщень, не перешкоджати належному функціонуванню цих об’єктів, розблокувати транспортні комунікації.
Зрозумійте – не виконання хоча б частини положень Закону може звести нанівець усі досягнуті позитивні результати й завадити поверненню суспільних відносин у правову площину.


Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *