Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

Нові обмеження на норми безмитного ввезення товарів боляче вдарять по закарпатцям

Про наслідки змін до Податкового кодексу України, які прийняла Верховна Рада пише у мережі Фейсбук Роман Тузяк.

Йдеться про нові обмеження на норми безмитного ввезення товарів в Україну. Замість того, щоб реформувати застарілу митну систему, яка є відвертим гальмом на кордоні, надалі йде робота старими способами: закручування гайок.

Що тепер буде на кордонах? По перше, шалено збільшаться черги, перевірки і час оформлення ТЗ на кордоні. При тому, що вже з літа в систему Інспектор в ручному режимі (!) вводяться дані всіх пасажирів, а не тільки водія, тепер ще й скільки затрат часу піде на митний контроль і оформлення товарів. Бо кордон до нових змін відреагує дуже болюче.

По друге. Всі кінцеві витрати ляжуть на плечі кінцевого покупця, тобто всіх українців. Нові схеми, збільшення хабарів, ось що чекає. Сьогодні, мабуть, бурхливе свято в нечесних на руку митників. Але на справді, що в більшості везеться в цих нормах: продукти, секонд-хенд, запчастини, дитячі речі, техніка. Все що дешевше за кордоном в рази, це по суті гуманітарна допомога цій державі. Подорожчає все.

По третє. Помре таке явище, як “дешеві закупи в Польщу”. Тому що якщо вам потрібен комплект ключів або пральна для власного використання, ви вже не зможете на один день зїздити за нею в Перемишль. Тому що вам доведеться іще чекати добу, щоб лише тоді безмитно ввезти ваші покупки! Вдумайтесь, держава видворяє своїх громадян за кордон. Це як з пересічниками, хочеш їздити на хорошій машині, кожен 5-10 день нафіг за поребрик.

І найголовніше. Мусить прийти розуміння, що український кордон має бути справді воротами в державу, а не просто черга з деревяним туалетом. Електронна реформа митниці просто необхідна на вчора, (ну не можуть митники не мати сканерів паспортів в 21 столітті). Плюс потрібно розробити комплекс е-кордону, де людина в б заповняла інформацію для перетину кордону, для максимального його комфортного проходження. Митниці б не було сенсу поглиблено перевіряти кожне авто, тому що можна б було наперед прорахувати ризик. Сьогодні Єгипет показав приклад, відкривши можливість українцям реєструватись на отримання електронної візи. Але ми і далі будемо проходити кордон по “білетикам в цирк”.

В цивилізованих країнах митні обмеження вводяться в найменш завантажений від потоку період, щоб люди до них змогли звикнути. В Україні це зроблено іще й напередодні Свят, коли багато людей будуть повертатися в свої домівки. Через кордон. де їх зустрічає облуплений фасад з банером “Вас вітає Україна” на Краківці, або будівля-двійник Луганського аеропорту в Ужгороді, – зазначивРоман Тузяк.

Як відомо, Рада обмежила безмитне ввезення товарів в Україну до трьох посилок на місяць, до 150 євро — кожна.

Про це йдеться в змінах до законопроекту №6776-д, який депутати ухвалили 7 грудуня в рамках розгляду “бюджетного пакету”, повідомляє ain.ua.

Якщо законопроект підпише спікер і президент, то українці без сплати мита зможуть отримувати 3 посилки на місяць. Вартість товарів в кожній з них не повинна перевищувати 150 євро.

Починаючи з четвертого відправлення, товари будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

Нагадаємо, обмеження існувало і раніше, проте 150 євро була вартість однієї посилки, а кількість відправлень не обмежувалася.

Рада також обмежила ввезення товарів в багажі для тих, хто часто перетинає кордон.

Українці зможуть провозити товари загальною вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг за умови, що були відсутні в країні більше 24 годин і в’їжджають в Україну не частіше одного разу за 72 години. Якщо ці тимчасові проміжки не дотримуються – ввезти товари можна буде на суму до 50 євро.

Нагадаємо, до обмежень можна було ввозити товари вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг раз на добу, не проводячи за кордоном більше 24 годин.

Як зазначається, в початковому тексті законопроекту цього прописано не було. Це поправка #106 депутата від БПП Денисенка, яку комітет одобрив частково і вніс  у фінальний текст.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *