Нова Рада: «хлопці з криївок» проти «пацанів з териконів»

Нова Рада: «хлопці з криївок» проти «пацанів з териконів»

В майбутньому парламенті не буде багатьох нинішніх яскравих особистостей, в той же час прийдуть інші, в тому числі досить скандальні та одіозні.
Будуть перевибори в скандальних округах, чи ні, в будь-якому випадку Верховна Рада VІІ скликання почне працювати 17 грудня. Багатьох нинішніх яскравих депутатів ми під куполом, на жаль, не побачимо. Наприклад, Тараса Стецьківа, Володимира Філенка, Ольгу Герасим’юк, Василя Горбаля, Тараса Чорновола, – перелік можна продовжити. «Пролетіли» повз Раду і видні комуністи Євген Царьков та Алла Александровська (як відомо, по мажоритарці жоден комуніст не пройшов).

Хлопці з криївок…

Але їм на зміну йдуть не менш яскраві новачки. Чого варта одна тільки Ірина Фаріон! Багато любителів політичних баталій вже запасаються попкорном в очікуванні захоплюючих поєдинків: Фаріон і Богословської, Фаріон та Ганни Герман. Хоча, на думку деяких експертів, сила харизми Ірини Дмитрівни є такою, що її можна спокійно випускати проти трьох мужиків. І жоден Цюрко з табуреткою їй не страшний.
Сама Фаріон заявила, що після обрання до парламенту хотіла би якнайшвидше закінчити докторську дисертацію по темі «Суспільний статус української і російської мови в XIV-XVII століттях». Це вона збирається зробити до 17 грудня. Серед проектів, які вона налаштована реалізувати в парламенті – відмова від поставок газу для споживацьких потреб із Росії, заборона комуністичної ідеології, імпічмент верхівки влади і скасування закону про мови.
Ще один яскравий свободівець – Юрій Михальчишин. Він не такий публічний і не такий відомий, як Фаріон. Але без сумніву, дуже скоро його пізнаваність зросте. В недавньому минулому великий резонанс отримав виступ Михальчишина на позачерговій сесії Львівської облради 13 грудня 2011 року, коли він заявив: «Мені здається, що ми ще не одну таку сесію проведемо – тут у Львові, проведемо таку сесію в Києві, і ще мені здається, що настане день, коли ми таку сесію проведемо на вулицях Донецька! Наша бандерівська армія перейде Дніпро, перейде Донецьк і викине ту синьож…у банду, яка сьогодні узурпувала владу, з України!…»
В той же час відомий своїми русофільськими поглядами журналіст Олександр Чаленко після «тісного спілкування» з Михальчишиним назвав його «звичайним інтелігентним і навіть сором’язливим хлопчиком, який вірить в те, що він «бандерівець», і якому просто нема кому «надавати по попі, щоб переконати його в тому, що він не бандерівець».
Однак, практично всі експерти одностайні в думці, що «давати по попі» як раз будуть «бандерівці». Саме заради цього виборці і провели їх в Раду.
«Чому проголосували за «Свободу»? – задається питанням політолог Вадим Карасьов. – Тому, що всі розуміли, що зупинити донецьких може не Яценюк, і навіть не Кличко, а саме Тягнибок і «Свобода». Пацанів з териконів можуть зупинити тільки хлопці з криївок».
«Думаю, регіонали здадуть деяких людей, як козлів відпущення, щоб свободівці їм били пики, – зловтішається в розмові з «Главредом» Тарас Чорновіл. – Одразу ж здадуть Колесніченка, який вже всім набрид, і він буде регулярно своє отримувати. Якщо вони полізуть бити пики комуністам, там вже буде важче. Там вся фракція стане».

…Пацани з териконів

Але й крім автора «закону про мови» Вадима Колесніченка, у свободівців в Раді буде достатньо подразників.
По-перше, це лідер партії «Родина» Ігор Марков. Головними своїми цілями Марков називає приєднання України до Митного союзу, федеративний устрій України і надання статусу державної російській мові.
«Це антисвободівець з яскраво вираженою агресією, – розповідає «Главреду» політолог Віктор Небоженко. – Він такий Антей: торкнувся землі, набрався дурості – і вперед. Насправді він досить розумна людина, я бачив його в нормальній обстановці. Він нормально міркує, але вибрав собі таку роль».
Ще один яскравий антисвободівець – лідер кримської партії «Союз» Лев Миримський. Варто зауважити, Миримський – це унікальний випадок. На його користь знявся кандидат-регіонал. Нещолавно лідер партії «Союз» прославився тим, що на своїй сторінці у Facebook погрожував «трахнути» міського голову Сімферополя Віктора Агеєва.
Також в Раду проходить висхідна зірка Партії регіонів Микола Левченко. Колись він був знаний як один з головних захисників російської мови в Україні – за заяви про те, що після надання російській мові статусу державної українська залишиться лише мовою фольклору, його якось навіть облили кефіром в самому центрі столиці. Пізніше Левченко став одним з героїв широко відомого у вузьких колах фільму німецького режисера Якоба Пройса «Інший Челсі» і на деякий час зник із загальноукраїнського інформаційного простору. І ось тепер повертається, виходить на національний рівень.
«Або ми будемо мати в Раді клоунів, або бійців-гладіаторів, – передбачає Віктор Небоженко. – Фаріон в малиновій сукні, як в обладунках, буде кидатися на протилежний табір, одягнений в кольори російської імперії. Але шоу обов’язково буде, і не тільки тому, що ми всі цього чекаємо. А тому, що нинішній парламент завис між тим, що він не зовсім парламент (вся влада у президента) і просто майданчиком для демонстрації поглядів. А в такій ситуації кожен наступний виступаючий намагається бути більш агресивним і екстремальним».

Ветерани-важковаговики

Але не тільки чварами націоналістів і комуністів буде цікава нова Рада. На національний рівень виходить харизматик-важковаговик, колишній мер Одеси Едуард Гурвіц, нарешті, після семирічної перерви в Раду повертається політичний брутал, «директор парламенту, людина, яка придумала фракцію «херів-бубликів», – Олександр Волков. До речі, тепер у Олександра Михайловича таки з’явиться можливість створити свою легендарну фракцію – в Полтаві від ВО «Свобода» пройшов кандидат на прізвище Бублик.
Щоправда, експерти вважають, що час цих важковаговиків уже минув. Вони вирізнялись в минулому столітті, але не зараз.
«І Волков, і Гурвіц – це люди, котрі вскочили в останній вагон. Для конфліктів потрібен стьоб, натхнення, драйв. Не схоже по Волкову і Гурвіцк, що там це все збереглося. Вони, звичайно, будуть вирізнятися, але просто вік дає про себе знати. Я думаю, вони просто отримали недоторканність, і на цьому все», – передбачає Віктор Небоженко.
«Думаю, що Волков дуже швидко й красиво увійде в Партію регіонів. І почне там гратися в якісь свої ігри. Але ці ігри не дадуть йому можливості знову стати «директором парламенту» по одній простій причині – там багато своїх директорів, – розмірковує Тарас Чорновіл. – А Гурвіц буде дуже тихий. Він буде дуже спокійно сидіть у фракції Кличка. Хіба що окремі перли, які він завжди вмів видавати, прозвучать, але якоїсь активності не буде».
І все той же Віктор Небоженко впевнений, що в новому парламенті обов’язково виділяться яскраві особистості, які будуть грати роль жириновських у своїх фракціях. «Ляшко не тягне на Жириновського. В минулому парламенті був «вагітний» цим Владислав Лук’янов, але він теж не тягне, – забракував Небоженко. – Це повинна бути яскрава особистість, яка була б епатажною і безвідповідальною. І така істота обов’язково з’явиться».

Олена Яхно,
«Главред»

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *