Оперативна інформація про рівень води в річках Закарпаття

Оперативна інформація про рівень води в річках Закарпаття
pavodok2Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 8 год. 07 листопада 2016 р.

1. Гідрологічна ситуація cтаном на 8 год 7 листопада.
За останні 24 годин сумарна інтенсивність опадів склала до 120 мм.
З початку паводку до 160 мм, що більше 2-х місячних норм.
В результаті опадів на річках Закарпаття продовжуються підйоми рівнів води:
– в гірській частині р.Тиса, в верхніх і середніх притоках р.Тиса на 1 – 2 м;
– на р.Уж – на 2,6 м;
– на р.Боржава, с.Довге – на 1,8 м;
– на р.Ріка, смт.Міжгір’я – на 2,0 м;
– на р.Латориця м.Мукачево – на 1,8 м.

У зв’язку з припиненням в найближчий час опадів на річках будуть формуватись максимальні рівні води. Згідно прогнозів Закарпатського ГМЦ та моделюючого комплексу «DIWA» найбільші підйоми очікуються на р.Уж, р.Латориця і притоках, р.Боржава.
Про загрозу формування потужного паводку та можливі загрози було повідомлено ще в п’ятницю – 4 листопада. Під час проходження паводку ситуація постійно уточнювалась і доводилась до органів влади та місцевого самоврядування.

На даний час введено І-ІІІ ступені протипаводкового захисту. Зокрема ІІІ ступінь – р.Уж – смт.Березний, р. Піня, с. Поляна.
ІІ ступінь р.Уж – Жорнава, р.Тур’я в с.Сімер, с.Туря-Поляна, р. Ріка в смт. Міжгір’я.
2. Дії водогосподарських організацій
Всі 5 міжрайонних управлінь водного господарства продовжують працювати в цілодобовому режимі.
У можливі зони підтоплень, у села Іршавського, Виноградівського, Мукачівського та Перечинського районів, для попередження підтоплення місцевим стоком були направлені пересувні насосні станції та необхідний аварійний запас матеріалів.
Виноградівське МУВГ встановило та підготувало до перекачки внутрішнього паводкового стоку одну пересувну насосну станцію у присілку Завадка села Великі Ком’яти Виноградівського району та виконало роботи з нарощування гребня правобережної дамби р.Боржава навпроти с.Завадка мішками з сипучими матеріалами по довжині 10м.
Ужгородське МУВГ встановило та приступило до відкачування місцевого поверхневого стоку двома пересувними насосними станціями у с.Зарічево Перечинського району. Також на ліквідації причини та наслідків підтоплення автодороги Перечин – В.Березний та 30 дворогосподарств вул.Горького в с.Зарічево Перечинського району було задіяно підрозділ ДСНС Перечинського р-ну, аварійна бригада Ужгородського МУВГ та мешканці села. Всього задіяно 35 чоловік, 5 одиниці техніки та 2 пересувні насосні станції. Проведено розчистку потічка Циганський від сміттєвого затору та чагарників. Ранком 7 листопада додатково буде направлено екскаватор для розчистки каналів.
Мукачівське МУВГ для попередження підтоплення паводковими водами р.Стара частини автодороги Ужгород-Мукачево та дворогосподарств с.Зняцево Мукачівського району підготовило до встановлення пересувну насосну станцію та мішки з піском до укладання лінії захисту автодороги. На підготовчих роботах задіяно 10 працівників та 5 одиниць техніки.
Берегівським МУВГ у с.Вільхівка Іршавського району підготовлено до перекачки внутрішнього паводкового стоку одну пересувну насосну станцію та аварійний запас матеріалів.
Включено в роботу 1 стаціонарну насосну станцію (НС-22 с.Холмці, Ужгородського району)
Решта стаціонарних насосних станцій (31 штука) підготовлені до роботи і по мірі необхідності будуть включені в роботу.
Через греблю Теребля-Рікської ГЕС по р.Тереблі йде перелив паводкових вод шаром 0,6 м (з 23-00 6 листопада).
В даний час спостерігається перелив паводковими водами р. Уж автомобільної дороги в с. Сіль Великоберезнянського району та автомобільної дорогим між залізницею та захисною дамбою в с. Зарічево.
Паводкова ситуація контрольована, попереджувальні роботи та контроль за водогосподарською ситуацією продовжується.

Повідомляє  Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *